Na bicykli po Slovensku

0
3210

Pre milovníkov cyklistiky máme tri úžasné tipy. Vydavateľstvo DAJAMA prichádza v edícii Po Slovensku s tromi cyklistickými novinkami: Podjavorinský kraj, Košice a okolie, a Tatry a okolie.

Každá kniha ponúka 25 najkrajších cyklotrás, tipy a zaujímavosti, vyše 100 farebných fotografií, profily trás, itineráre a prevýšenie trás, mapové výrezy so zakreslenými trasami.
Séria Najkrajšie cyklotrasy – to sú kompletné príručky, ktoré vložíte do batoha a vyrazíte na bicykel.
V závere kníh nechýbajú praktické informácie, ako príprava na trasu, bezpečnosť, preprava vlakom, či služby pre cyklistov. Autori ponúkajú aj zopár všeobecne užitočných adries pre cyklistov ako bikermania.sk, cyklisticketrasy.sk, cykloklub.sk ap.

Cyklo_TATRY_obalka

Najkrajšie cyklotrasy: Tatry a okolie

Spoznajte veľhory zo sedla bicykla. Hoci Tatry sú spojené najmä s vysokohorskou turistikou, nájdeme v nich aj viaceré cyklotrasy nielen pre náročných cyklistov, ale aj pre cyklistov so slabšou kondíciou.
Nie všetky opisované trasy vedú po značkovaných cyklistických cestách. Opisované trasy sú prioritne plánované tak, aby viedli popri čo najväčšom počte prírodných a kultúrnych zaujímavosti a takmer zo všetkých trás sú aj veľmi pekné výhľady na Vysoké Tatry.

Odporúčame napríklad trasy Do Kôprovej a Tichej doliny, Pod Gerlachovský štít, K Ľubovnianskemu hradu, Ku Gánovským travertínom, či Do Múzea liptovskej dediny.

 

Najkrajšie cyklotrasy: Podjavorinsko a Považie

Pod Veľkou Javorinou a v údolí Váhu pribúda stále viac cyklistických ciest, chodníkov a značkovaných cyklotrás, čo teší nejedného milovníka prírody.  Sieť značkovaných cyklotrás v Bielych Karpatoch, popri Váhu či v Považskom Inovci poskytuje viaceré možnosti na cyklistické výlety rôznej dĺžky a náročnosti.
Odporúčame trasy Popod Veľkú Javorinu, K Haluzickej tiesňave, Okolo Čachtického hradu, Ku hradu Beckov a Popod Vršatské bradlá.

Cyklo-KE_obalkaNajkrajšie cyklotrasy: Košice a okolie

Ak sa ocitnete na východe Slovenska, malebná krajina Košickej kotliny obkolesená rôznymi pohoriami ponúka mnohé zaujímavé cyklotrasy. Odporúčané cyklistické okruhy vedú územím Košického kraja, pričom tri trasy prechádzajú aj cez územie Maďarska. Hoci základné trasy sú náročnejšie, každá má svoju ľahšiu alternatívu a tak cyklista si môže vybrať okruh podľa svojej kondície a chuti.
Odporúčame trasy Popri Hornáde, Cez kamennú bránu, Tokajskou oblasťou, Cez Kojšovskú hoľu alebo na Lajošku.