Prečo sú Parížanky také chic a ako v sebe prebudiť toto ich čaro?

0
4311

Určite ste už videli buď vo filme, alebo naživo ženu – Parížanku, ktorej šarm očaril davy, podmanil si ulice a mnohých nechal s otvorenými ústami. Parížanky a vo všeobecne Francúzky v sebe majú „niečo“, čo ich odlišuje. Ich nonštalantné pohyby, nenútená krása a ŠARM. Prebuďte v sebe parížskeho ducha a užívajte si život! Ako na to?

parizanky clanok

  1. Sebavedomie

To Francúzkam naozaj nechýba. Vedia o svojom potenciáli, svojej kráse, hodnote a svojich možnostiach. A podľa toho sa k sebe samej aj správajú. Všetko sa začína už vo veku malých dievčatiek, ktoré sú vedené k tomu, že žena so spôsobmi, etiketou a morálkou dokáže všetko. Pre slovenskú ženu je podstatné si uvedomiť svoje prednosti a svoju hodnotu. Každá žena je niečím zaujímavá či už črtou tváre, intelektom, alebo humorom. Nájdite svoju výnimočnosť, zvýraznite ju a vylepšite aj tých pár nedokonalostí.

  1. Starostlivosť

Pravá Francúzka sa venuje sama sebe. Dokáže si aj napriek každodenným povinnostiam, práci a deťom vyhradiť čas, ktorý prežije sólo. A tento čas väčšinou strávi v kúpeľni. Dopraje si gommage, teda peeling. Výhody peelingu sú všetkým dobre známe, ale skúste ho vylepšiť. Ak chcete, vyrobte si vlastný domáci peeling zo surovín, ktoré máte bežne doma. Zmiešajte med s kryštálovým cukrom a voilá, zjemňujúci peeling máte na svete! Alebo kokosový olej s kávovými zrniečkami. Nielenže osviežite pokožku, ale pri pravidelnom používaní môžete badať zlepšenie celulitídy.

  1. Šatník

Nie je to o drahých kúskoch, na ktoré miniete výplatu. Dokonca to nie je ani o prominentných značkách. Parížska mentalita je zameraná skôr na kvalitu než na kvantitu, na nadčasovosť, kombinovateľnosť a „faktor chic“. Investujte najmä do základu vášho šatníka, ktorý môžete priebežne dopĺňať o rôzne sezónne vymoženosti. Čo by teda malo mať vo vašej skrini čestné miesto? Francúzky sa spoliehajú na kvalitne šité nohavice, ktoré vám dokonale sedia. Džínsy, čierne, biele a prípadne béžové. Nesmie chýbať ani košeľa, pásikavé tričko, tmavý cardigan, kožená bunda, trenčkot, malé čierne balerínky, lodičky, plátenky a oxfordky. K tomuto základu priebežne pridávajte rôzne farebné šatky, bižutériu, kabelky… Ale, hlavne, riaďte sa pravidlom, že všetko vám musí dokonale sedieť a lichotiť vášmu typu postavy. Zistite, čo sa vám hodí najviac a potom to hrdo noste!

parizanky su chic clanok

  1. Užívajte si!

Život nie je len o práci, platení účtov a nudnom stereotype. Berte si príklad od Francúzok, ktoré si dávajú záležať na kvalitnom trávení času. Vyhraďte si čas na niečo, čo vás napĺňa. Návšteva galérie, dobrá kniha v ruke, šport, pečenie… Nenechajte život, aby vás okradol o pôžitky!

Francúzske ženy vedia, ako na to! Nájdite aj vy rovnováhu, zdvihnite si sebavedomie a naučte sa užívať si aj bežné maličkosti.