Bioklimatické pergoly vám pomôžu užiť si jeseň v pohodlí vašej záhrady

0
1336

Mať záhradu je v dnešnej dobe obrovská výhoda, pretože nám poskytuje možnosť, ako si užiť voľné dni, relax alebo odpočinok v bezpečnom prostredí. Aby ste si ale mohli toto prostredie a sviežosť prírody užívať naplno, je nutné si ho k svojmu pohodliu adekvátne zariadiť a prispôsobiť. Bioklimatické pergoly by vám s tým mohli pomôcť.

Ide o modernú exteriérovú tieniacu techniku, s ktorej obsluhou, údržbou a využívaním nebudete mať žiadne starosti. Poďte sa s nami pozrieť, čo môžete od nej očakávať.

Tieniaca technika na vašu záhradu

Milujete prírodu, ale pre obavy o svoje zdravie ste sa radšej rozhodli tento rok turisticky obľúbené prírodné rezervácie a oblasti zo svojich plánov vynechať? Nevadí, máte predsa záhradu, na ktorej si môžete s pomocou modernej bioklimatickej pergoly užiť voľné dni bez obmedzení a ohrozenia zdravia. 

Bioklimatická pergola je forma univerzálneho a moderného prekrytia terasy alebo časti dvora, ktorá sa veľmi jednoducho a rýchlo prispôsobuje poveternostným podmienkam a vonkajšej klíme. V čom je ale iná?

Pevná konštrukcia a prispôsobivé lamely

Aby bola pergola plne funkčná, musí byť z pevných materiálov, čo je pri tomto type tieniacej techniky zaručené použitým kovovým rámom. Samotnou výhodou pergoly sú však lamely, ktoré sa dajú, rovnako ako žalúzie, otočiť až o 135 °, vďaka čomu dokážete regulovať tienenie a intenzitu svetla aj na vašej terase alebo dvore. Ďalšími výhodami sú:

  • vysoká nosnosť lamiel, až do 100 kg, čo oceníte v prípade neustáleho sneženia;
  • odolnosť voči vetru až do 120 km/hodinu, čo sa pri dnešných výkyvoch počasia určite hodí;
  • do lamiel je možné integrovať svetlá, takže komfort a využitie pergoly bude možné aj vo večerných hodinách;
  • pergola sa dá uzavrieť pomocou pevných vonkajších roliet alebo žalúzií, čím dosiahnete väčší komfort a súkromie.

Všetky tieto a ďalšie iné vlastnosti a výhody robia z tejto modernej pergoly ideálne miesto na trávenie voľného času v exteriéri aj za horšieho počasia a chladnejších dní.

Ovládanie lamiel pergoly alebo bočného uzavretia je možné pomocou ručného alebo automatického ovládania, určite si ale obľúbite aj aplikáciu v mobile. Tento typ záhradnej a modernej architektúry sa navyše dobre udržiava v čistote a nemáte s jeho ďalšou údržbou žiadne veľké problémy. Takže, skvelý tip na jeseň, ako si vďaka výberu vhodnej tieniacej techniky užiť v prírode každý jeden deň.

Zdroj obrázka:Profirol.sk