Rozbili sieť obchodníkov s bielym mäsom, ktorí pôsobili aj v Rakúsku

0
1908

Trh s bielym mäsom:

Sarajevo/Viedeň 7. novembra (TASR) – Bosnianska polícia odhalila sieť obchodníkov s bielym mäsom, ktorá prostredníctvom internetu „ponúkala“ mladé ženy z Bosny a Srbska, ale aj zrejme z Ukrajiny a nútila ich k prostitúcii v hoteloch. Jej aktivity siahali aj do Rakúska.

Na žiadosť bosnianskej strany o právnu pomoc zasahovala rakúska polícia na viacerých miestach, pričom oslobodila niekoľko žien. V Rakúsku však zatiaľ nebol nikto zadržaný, potvrdil informáciu dnešného vydania denníka Kronen Zeitung pre agentúru APA Gerald Tatzgern zo Spolkového kriminálneho úradu.


Tip redakcie: Tisíce mladých ľudí sú zatvorení doma už niekoľko mesiacov a toto je dôvod


Podľa jeho slov išlo o „skrytú prostitúciu“ v hoteloch, pri ktorej však ženy v Rakúsku neboli ponechané napospas svojmu osudu, ale mali okolo seba dozorujúce osoby, ako aj sprostredkovateľov. Prevádzkovatelia hotelov o ich trestnej činnosti nevedeli. Organizátori nekalých aktivít často menili miesta, aby priveľmi nepútali pozornosť. Sieť bola aktívna prakticky na celom území Rakúska, od Viedne až po spolkovú krajinu Vorarlbersko.

Pri piatkových raziách v Bosne a Hercegovine zadržali celkove 16 podozrivých.

Čítajte tiež:

Vieme kam na Silvestra. Stavte na túto klasiku alebo skúste netradičné

Rodičia sa búria proti domácim úlohám svojich detí, vyhlásili štrajk