Ženy sa častejšie vydávajú za mužov s pevným stiskom ruky

0
1611

Pevné uchopenie môže byť ukazovateľom celkového zdravia.

Posledný výskum preukázal, aký dôležitý pevný stisk je v prípade, že sa chcete usadiť.

Výskumníci z Kolumbijskej univerzity objavili spojenie medzi pevným stiskom a vyššou pravdepodobnosťou manželstva. Na výskume sa podieľalo 5000 dospelých občanov z Nórska a výsledky ukázali, že väčšina ženatých mužov bola práve tá s pevným stiskom.

Štúdia, publikovaná v časopise SSM-Population Health, analyzovala silu stisku dvoch skupín ľudí narodených v rokoch 1923-1935 a 1936-1948, a vo veku od 59 do 71 rokov. Sila uchopenia každého účastníka bola hodnotená pomocou prístroja, na ktorom účastníci mali stlačiť gumový balónik. Stisk jednotlivých účastníkov sa následne porovnával.

Výsledky ukázali, že ženy považujú silu stisku za manželský prínos – keďže výskumníci zistili, že slobodní muži majú väčšiu pravdepodobnosť nízkej sily stisku. Okrem vyššej pravdepodobnosti manželstva je pevný stisk ukazovateľom schopnosti človeka byť spoločensky aktívny a zdravý.

Podľa zdravotníckej školy Harvardskej univerzity je sila stisku užitočným nástrojom pri určovaní rizika srdcového infarktu alebo cievnej mozgovej príhody, pretože naznačuje slabšiu svalovú silu. Metóda je taká užitočná, že je „lepším prediktorom úmrtia alebo kardiovaskulárnych ochorení ako  krvný tlak“.

Vedci na univerzite v Manchestri zistili, že silný stisk je často znamením lepších schopností riešiť problémy, pamäte a rýchleho reakčného času.

Takže pri ďalšom zvážení potenciálneho nápadníka, si s ním nezabudnite pevne potriasť rukou.

Čítajte tiež:

Čo sa stane ak svojmu rande priznáte, že neviete čo hľadáte

Chcete si zlepšiť pamäť – predstavte si stenu poliatu džúsom…

Koniec rozmazanej maskary. Vyskúšajte túto novinku

ZANECHAŤ ODPOVEĎ