Tip na lepšie bývanie: Podlaha ako základ pokojného domova

2
1709

Žijeme v hlasnej dobe. Mať doma pokojné a tiché prostredie je dnes na nezaplatenie. Hluk zvyšuje stres a môže poškodiť aj naše zdravie. Kvalitná podlahová izolácia pomáha znížiť hlučnosť v interiéri, čím zlepšuje spánok, zvyšuje sústredenie pri učení alebo produktivitu práce. Pokojnejšie bývanie pomôžu dosiahnuť izolácie z kamennej vlny ROCKWOOL v systéme ľahkej plávajúcej podlahy AKUFLOOR®.

Spokojnosť  človeka súvisí nielen s dobrým fyzickým zdravím, ale tiež s duševnou kondíciou. V súčasnosti má viac ako 30 % Európanov nekvalitný spánok kvôli nadmernému hluku. Okrem stresového zaťaženia komplikuje hluk komunikáciu a pôsobí negatívne na koncentráciu, produktivitu a proces učenia. Dlhodobý účinok hluku môže navyše poškodiť zdravie. Krajné prípady vedú až k strate sluchu alebo ochoreniu srdca.

V tichom prostredí sa cítime dobre. Pohodlné a pokojné bývanie si môžeme užiť len vtedy, ak nás neobťažujú nežiaduce zvuky alebo neprimeraný hluk. V stavebných objektoch určených na bývanie ako sú rodinné domy alebo bytové domy, sa rozlišuje hluk podľa toho, ako vzniká a ako sa šíri. Na základe toho je nutné vybrať akustické izolačné riešenie na minimalizáciu hluku šíreného vzduchom alebo na zníženie kročajového hluku.

Hlasná reč, hlučná hudba alebo naplno pustená televízia patria medzi hluky, ktoré sa šíria vzduchom. Zvuk sa v tomto prípade prenáša z jednej miestnosti do druhej. Taký zvuk sa rýchlo šíri priestorom a ľahko preniká cez prekážky. Kročajový hluk zase vzniká tam, kde je stavebná konštrukcia v priamom kontakte so zdrojom hluku, napr. pri chôdzi po podlahe alebo nárazom predmetu na podlahu.

Ak nemôžeme zaizolovať priamo zdroje neprimeraného hluku, čo v niektorých prípadoch nie je možné, je potrebné izolovať vodorovné alebo zvislé stavebné konštrukcie. Izolačné riešenia s použitím kamennej vlny ROCKWOOL zvládnu znížiť hluk šírený vzduchom, ktorý prechádza cez deliace steny a priečky alebo kročajový hluk vznikajúci napríklad pri chôdzi po podlahe.

Systém ľahkej plávajúcej podlahy AKUFLOOR® má vynikajúce akustické vlastnosti. Túto ľahkú podlahu je možné jednoducho a rýchlo namontovať bez potreby zložitých postupov. Ľahká plávajúca podlaha AKUFLOOR® sa skladá z nášľapnej vrstvy, roznášacej vrstvy a akusticky izolačnej vrstvy, ktorú tvorí doska z kamennej vlny STEPROCK HD. Plávajúca podlaha je oddelená od steny okrajovým pásikom STEPROCK, ktorý takto minimalizuje prenos kročajového hluku. Systém od spoločnosti ROCKWOOL má certifikované akustické a statické vlastnosti.

Izolácie z kamennej vlny zásadným spôsobom obmedzujú prenos hluku a výrazne zlepšujú akustický komfort v obytných miestnostiach. Akustické izolácie z kamennej vlny tlmia nežiaduce zvuky a vytvárajú príjemné a tiché prostredie. Vďaka svojim vlastnostiam sú izolácie ROCKWOOL ideálne na použitie v oblasti akustických izolácií podláh, priečok, deliacich stien, šikmých a plochých striech alebo obvodových stien.

Čítajte tiež:

Je pre vaše auto lepšia autoumývarka či ručné umývanie

5 tajomstiev božskej Nutelly odhalené. Poznali ste ich aj vy

Agenti a špióni všade okolo nás

2 KOMENTÁRE

  1. priklanam sa k fatraflooru mame od nich podlahu v kuchyni, vchode a spalni (zatial) a je suprova- zvlada nasho psa, podlahove kurenie a dve deti a po dvoch rokov bez ujmy a skrabancov

  2. najlepšia podlaha, akú sme kedy skúsili je theermofix vinylová podlaha od fatry bezkonkurenčne špička na našom aj českom trhu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ