Musk zverejnil detaily o kozmickej lodi, ktorá má na Mars prepraviť 100 ľudí

0
1604

Zakladateľ spoločnosti Elon Musk odhalil nové podrobnosti o testovaní kozmickej lodi, ktorá má podľa neho, jedného dňa previezť na Mars viac ako 100 ľudí.

Musk na svojom Twitteri uverejnil fotku prototytu, ktorý je v súčasnosti v štádiu výstavby v Texase. Taktiež odpovedal na znepokojujúce otázky svojich followerov.

Jedného z nich znepokojilo, že sa pri výstavbe použije nehrdzavejúca oceľ, Musk potvrdil, že použijú podobné materiály ako pri rakete Atlas, ktorá bola prvý krát vyrobená okolo roku 1950.

,,Pôjde o nehrdzavejúcu oceľ, ale odlišnú zmes zliatín a novú architektúru,“ vyjadril sa Musk. Rovako poznamenal, že raketový motor Raptor, ktorý by pomohol vyslať loď do vesmíru, bol radikálne prepracovaný.

Miliardár sa rozhodol zdieľať tieto detaily na základe úspešného spustenia rakety Falcon 9, ktorá z Texasu odletela na samostatnú misiu, doručiť špionážny satelit na obežnú dráhu.

Viac podrobností o lodi bude odhalených na začiatku budúceho roka po skúšobnom lete prototypu, pravdepodobne niekedy v marci -apríli.

Začiatkom tohto roka sa Musk vyjadril, že SpaceX sa usiluje o vyslanie prvej posádky na Mars v roku 2024.

Čítajte tiež:

Musk varuje: Umelá inteligencia zničí ľudstvo

Ako si požičať rýchlo a bez dokladovania príjmu

4 veci pri behu, ktorým by ste podľa pediatra mali vyhnúť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ