Musk varuje: Umelá inteligencia zničí ľudstvo

0
1955

Vizionár Elon Musk považuje za veľmi pravdepodobné, že sa umelá inteligencia časom stane hrozbou pre ľudstvo. Generálny riaditeľ a zakladateľ Tesla Motors sa obáva, že veľké množstvo významných spoločností skončí pod kontrolou technologických systémov, ktoré budú mať extrémnu moc. Podľa jeho názoru je len malá šanca, že tieto systémy časom nezačnú ohrozovať ľudstvo. „Odhadujem na deväťdesiat až deväťdesiatpäť percent, že technológie budú pre nás nebezpečné,“ povedal podľa magazínu Rolling Stone.

Musk prezradil, že investoval do spoločnosti DeepMind, pretože chce mať pod dohľadom vývoj technológií v spoločnosti Google. Zároveň vyzval technologické spoločnosti, aby pribrzdili pokrok, pretože by nechtiac mohli vytvoriť niečo nebezpečné. „Facebook, Google, Amazon a Apple majú o vás viac informácii, ako si vy sami viete vybaviť v spomienkach. Hrozí nám veľká koncentrácii moci v jedných rukách. Je správne, ak obrovský vývoj umelej technológie kontroluje len pár ľudí z Googlu, nad ktorými už nie je žiadny stupeň kontroly?“ pýta sa Musk.

Inžinier, vynálezca a úspešný podnikateľ si myslí, že umelá inteligencia môže dokonca ohroziť existenciu našej civilizácie. Preto jej napredovanie musí byť pod väčšou kontrolou. „Budem túto hrozbu neustále pripomínať, aj keď viem, že ľuďom príde veľmi vzdialená. Až do momentu, kým roboty nezačnú v uliciach vraždiť ľudí,“ načrtol Musk apokalyptický scenár.

 Čítajte tiež:

7 dôvodov, prečo radšej kúpiť iPhone 7

Kde kúpiť dovolenku – porovnali sme stránky za vás

 


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/elon-musk-artificial-intelligence-openai-neuralink-ai-warning-a8074821.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ