4 veci pri behu, ktorým by ste podľa pediatra mali vyhnúť

0
1270

Beh nám prospieva, však? Určite áno, ale iba ak to robíte správne a neškodíte svojim chodidlám. Tu je zopár chýb, ktoré pri behu možno robíte aj vy.

1.Beh bez ponožiek

Ten je podľa pediatrov najhorší nápad. Prečo? Ponožky pomáhajú zabrániť pľuzgierom pri behu a tiež pomáhajú absorbovať pot. Považujú sa za ďalšiu vrstvu ochrany pre vaše nohy – nesmie byť vynechaná.

2.Nesprávna veľkosť tenisiek

Podľa čoho by ste mali merať veľkosť tenisiek? Podľa najdlhšieho prsta. Väčšina ľudí si myslí, že ich palce sú ich najdlhšími prstami, ale v skutočnosti to môže byť druhý prst, ktorý je váš najdlhší. Zmerajte si preto veľkosť nielen podľa palca, ale aj ukazováka, ideálne podľa všetkých prstov na nohe.

3.Behanie aj napriek bolesti

Ak máte jednu z nôh opuchnutú či bolestivú, niečo nie je v poriadku. Namiesto behu by ste mali navštíviť lekára, ani neviete ako a bolesť môže prerásť do zápalu šliach či niečoho horšieho.

4.Preteky v nových teniskách

Jasne, že sa chcete ukázať v nových, drahých teniskách. No dať si ich rovno na preteky nie je najlepší nápad. Tenisky sú vyrobené z materiálov, ktoré sa pri behu mierne stlačia a formujú vzhľadom na špecifické tlakové body na nohách. Tento proces trvá nejaký čas a vyžaduje pár nosení. Najlepšie je striedať opotrebovaný pár s trošku novším párom od tej istej značky počas tréningu a na preteky si obuť už „zabehané“ tenisky.

Čítajte tiež:

Ak vás pri behu bolia kolená, po tomto už nebudú

Ako schudnúť bez diét a cvičenia a nepribrať

40 príznakov, že v práci už patríte k inventáru