Dvanásť vecí, ktoré nás veda naučila o masturbácii

0
2322

V tomto článku si povieme 12 vecí, ktoré vedci zistili študovaním masturbácie a čo to pre nás znamená.

Drvivá väčšina mužov aj žien masturbuje. Muži majú tendenciu to robiť častejšie a už v mladšom veku.

Masturbujú ľudia všetkých vekových skupín. Ale mladší ľudia majú väčšiu tendenciu to priznať a rovnako masturbujú častejšie.

Masturbácia je rozšírená medzi všetkými sexuálnymi orientáciami a to vrátane asexuálov. Štúdie prieskumu sebaidentifikovaných asexuálov v skutočnosti zistili, že väčšina z nich priznáva masturbáciu. Povaha ich masturbácie sa však môže dosť líšiť od masturbácie sexuálne založených ľudí. Konkrétne, niektorí asexuáli sa oddávajú neriadenej masturbácií , čo znamená, že ide o masturbáciu bez sprievodných erotických fantázií.

Čo sa týka pohlavia, majú všetky tendenciu masturbovať z rovnakých dôvodov. Výskum zistil, že najbežnejším motívom pre mužov aj ženy je pocit, že sú nadržané a hľadajú potešenie. Existuje však mnoho ďalších možných príčin, vrátane pocitov frustrácie, osamelosti a nedostatku alebo neprítomnosti partnera.

Sexuálne hračky, najmä vibrátory sú najčastejšie používane ako súčasť masturbácie u žien. Ženy ich používajú už veľmi dlhú dobu: vibrátor bol údajne piatym elektrickým zariadením schváleným pre domáce použitie po šijacom stroji, ventilátore, čajovej kanvici a hriankovači. Inými slovami, ľudia mali vo svojich domovoch vibrátory dlho predtým, ako mali televízory a vysávače!

Vibrátory samozrejme nie sú len pre ženy. Z niektorých prieskumov vyplynula ich vysoká miera používania aj u mužov. Tieto prieskumy tiež zistili, že muži, ktorí používajú vibrátory uviedli lepšiu erekciu, vyššiu sexuálnu túžbu a uspokojivejší sexuálny život.

Prieskum ukázal, že stimulácia klitorisu (na rozdiel od vaginálnej penetrácie) je u žien preferovanou masturbačnou technikou.

Napriek tomu, čo ste možno počuli v médiách o rastúcej tendencii erektilnej dysfunkcie vyvolanej pornografiou, výskum zistil, že neexistuje žiadne silné alebo konzistentné spojenie medzi sledovaním porna počas masturbácie u mužov a ich erektilnou funkciou.

Ďalšou populárnou predstavou o mužskej masturbácii, ktorú údaje nepodporujú, je to, že zdržanie sa tejto aktivity zvyšuje hladinu testosterónu. Celkový trend v údajoch skutočne naznačuje, že sexuálna aktivita by vo všeobecnosti mohla zvýšiť hladinu testosterónu.

Pravidelná masturbácia môže byť zdraviu prospešná. Štúdia zistila, že masturbácia má spojitosť s lepšou fyzickou a psychickou pohodou.

Ženy, ktoré masturbujú majú údajne lepší sexuálny život aj vzťahy ako tie, ktoré naopak nemasturbujú. Častejšie dosahujú orgazmus, majú vyššie sebavedomie, sú sexuálne spokojnejšie a vyžadujú menej času na vzrušenie.

Keď masturbujeme, naše vnímanie toho, čo je sexuálne atraktívne, sa mení. Výskumy konkrétne zistili, že zvýšené sexuálne vzrušenie prostredníctvom masturbácie môže zvýšiť atraktivitu takmer čohokoľvek a kohokoľvek. Tento fakt dokonca môže viesť k vzniku niektorých fetišov.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ