Znepokojujúce video, v ktorom vybrali korytnačke z hrdla plastový sáčok

0
969

Ďalší znepokojujúci príklad nebezpečenstva, ktoré môžu predstavovať plastové výrobky pre morský život, akvárium v Južnej Afrike zdieľalo video morskej korytnačky, ktorej plastový sáčok uviazol v hrdle.

Korytnačka bola nájdená vyplavená na pláži v meste Struisbaai začiatkom tohto mesiaca. Viditeľne chorá a veľmi slabá, bola prevezená do akvária, kde veterinári zistili čo sa vlastne stalo.

Akvárium v  príspevku uviedlo, že za vinníka považovali pľúcnu infekciu alebo pneumóniu, ale antibiotiká a iné lieky nezabrali a korytnačka bola čoraz slabšia.

Ďalšie testy nakoniec odhalili, že korytnačke niečo uviazlo v hrdle.

Video zobrazuje veterinára, ktorý odstraňuje veľký kus čierneho plastu, ktorý podľa akvária bol časťou plastového sáčku.

Od piatku zostala korytnačka v dôsledku tohto v kritickom stave.

Každoročne sa v našich oceánoch končí najmenej 8 miliónov ton plastov – veľa výrobkov na jedno použitie, ako sú plastové tašky a slamky. Tento odpad predstavuje ohromné riziko pre morské živočíchy.

Ako uviedlo Two Oceans, igelitové tašky sa podobajú na prírodné potraviny korytnačky – morské trávy a iné rastliny.

Morská korytnačka bola nájdená na juhoafrickej pláži približne v rovnakom čase, kedy sa našla veľryba v národnom parku v Indonézii, jej žalúdok bol plný plastového odpadu.

Podľa Associated Press sa vo veľrybe žalúdka nachádzalo asi 13 kilogramov plastového odpadu vrátane 115 pohárikov, štyroch plastových fliaš, 25 plastových vriec, dvoch žabiek, nylonového vrecka a viac ako 1 000 ďalších kusov plastov.

Čítajte tiež:

10 znakov, že si váš vzťah zaslúži druhú šancu

6 najideálnejších zamestnaní pre introvertov

Ponorka – fascinujúci stroj aj smrtiaca pasca druhej svetovej vojny

ZANECHAŤ ODPOVEĎ