So sieťkami na oknách vás už nebude obťažovať žiadny hmyz

0
1163

S príchodom teplejších dní sa vonku neobjavujú len krásne kvety, ale aj ten najrôznejší hmyz. Obzvlášť večer, keď chceme vyvetrať a necháme zasvietené, sa nám to môže vypomstiť. Odrazu je miestnosť plná tvorov s množstvom nôh a ich návšteva nás neteší. Riešením je montáž sietí proti hmyzu.

Ak máte doma okná a dvere štandardných rozmerov, výber je skutočne bohatý. V prvom rade si treba ujasniť, či chcete zakúpiť siete od špecializovanej firmy a necháte si ich namontovať, alebo sa do toho pustíte sami. Tí menej zruční pravdepodobne všetko nechajú na odborníkov. Tí si okná zamerajú, siete vyrobia spolu s rámom a následne ich prídu osadiť. Pri preberaní tovaru si overte, či siete skutočne dobre priliehajú, aby sa k vám nechcení návštevníci predsa len nedostali.

V prípade balkónov sú k dispozícii viaceré varianty. Môžete si zvoliť sieťku s rámom v pántoch, ktorá sa jednoducho otvorí a následne sa vďaka pružine sama zavrie. Ďalšou možnosťou je rolovacia sieť, ktorá je vhodná najmä vtedy, ak na balkóne nie je dostatok miesta. Sieť je osadená v bočnom boxe a na opačnej strane dverí je magnet, na ktorom je pri rozvinutí prichytená. Treťou možnosťou sú posuvné siete, ktoré sú vhodné najmä pri veľkých dverách ústiacich napríklad na terasu.

Domáci majstri si pravdepodobne budú chcieť osádzať siete sami. V tom prípade ich iste poteší aktuálny Kaufland leták, kde je momentálne bohatá ponuka ochranných sietí proti hmyzu za nízku cenu. Na výber sú siete s hliníkovým rámom aj bez rámu, na okná aj balkónové dvere. Veľmi jednoduchá montáž je u balkónových sietí na suchý zips. Suchý zips stačí nalepiť na rám okna alebo dverí a následne pomocou tohto zipsu pripevniť sieť.

Niektorí z nás si však veľa vecí urobia radšej sami. Ak si chcete vyrobiť sami aj sieťku na okno či dvere, na internete nájdete veľa návodov ako na to. Skvelý návod ako si vyrobiť sieťku doma je napríklad toto video. Možno zistíte, že veľa z potrebných vecí na výrobu sieťky už máte doma a ani nemusíte utrácať ďalšie peniaze.

Ak sa vám sieť na okne pokazila, nie je potrebné hneď riešiť novú. Stačí si zakúpiť tkaninu na opravu sieťky a dieru ňou zaceliť. Vďaka rýchlej oprave si tak budete môcť opäť čoskoro vychutnať čerstvý vzduch bez dotieravého hmyzu.

Zdroj obrázku: Olga_lonina / Shutterstock.com

Čítajte tiež: