Nový nádych kancelárie dokáže zvýšiť produktivitu zamestnancov

0
1178

Mimoriadna situácia spätá s rozšírením koronavírusu mala dopad aj na naše pracovné nasadenie. Mnohí zamestnávatelia volili pre svojich zamestnancov prácu z domu a priestory kancelárie dočasne uzavreli. Iní zase ponechali pracovať len tých, ktorých náplň práce neumožňuje formu home office. Aj toto čiastočné vyľudnenie priestorov im umožnilo nazrieť na vybavenie kancelárií a zvážiť vhodnosť zariadenia.

Neustály ruch a nepretržitý pohyb zamestnancov nahradili prázdne priestory s minimálnym počtom pracujúcich. Možno ste si doteraz ani len neuvedomili, ako sa zub času odzrkadlil aj na samotnom vybavení a až teraz vidíte značné opotrebovanie nábytku. Vaše odchody bývali často v neskorých hodinách, bez denného svetla ste si to tak ani len nevšimli a realita vás nemilo prekvapila.

Starým vybavením výrazne strácate

Navyše aj to, čo kedysi bolo trendy, dnes nahradili už modernejšie verzie a kancelársky nábytok nemusí byť len funkčným vybavením, ale môže ísť aj o spojenie praktickej stránky s dizajnovým spracovaním. Starý a ošúchaný nábytok nielenže znižuje celkovú produktivitu zamestnancov, nakoľko sa v týchto priestoroch necítia pohodlne, ale výrazne odrádza aj potenciálnych klientov. Tí sa totiž obávajú, že ak sa dôkladne nestaráte o svoju firmu, môže sa to odraziť aj v zanedbávaní možného spolupracovania.

Vynovenie kancelárie zvýši pracovné nasadenie

Je dokázané, že zmeny človeku prospievajú. Často meníme svoje účesy, obmieňame šatník a celkovo sme k zmenám naklonení. Niektorí síce obmeny vo svojom živote zrovna nevyhľadávajú, sú však aj také zmeny, ktoré aj oni ocenia. V prípade, že vaša kancelária je vybavená nábytkom ešte spred niekoľkých dekád, jeho náhradu a nový návrh kancelárie zaručene všetci uvítajú. Cieľom je teda zabezpečiť komfort, vynoviť priestory a umožniť zamestnancom prácu so všetkým, čo k tomu patrí.

Neobmedzujte sa ponukou

Nepasuje vám súčasný výber kancelárskeho nábytku do priestorov vašej firmy? Oslovte odborníkov na zariaďovanie kancelárií a nechajte si spraviť návrh a výrobu kancelárskeho nábytku priamo na mieru. Problematické rozmery kancelárií nebudú viac prekážkou, no oceníte aj vizualizáciu pomocou 3D návrhu. Práve ten vám priblíži, ako budú vaše vynovené kancelárske priestory vyzerať.

V prípade, že sa vaša kancelária začína vyznačovať zanedbaným štýlom alebo dlhodobo sledujete pokles pracovného nasadenia a nedokážete s tým vôbec pohnúť, nastal čas na zmenu. Vynovené priestory budú totiž investíciou, ktorú dlhodobo zúžitkujete formou zvýšenej produktivity práce a pozitívnym prvotným dojmom klientov.

Zdroj obrázka:
ImageFlow / Shutterstock.com

Čítajte tiež: