Ktoré potraviny by ste mali a naopak nemali jesť ak sa chcete vyhnúť akné

0
1139

Hovorí sa ,,ste to čo jete“. Je táto fráza pravdivá? Má výber jedla vplyv na našu pokožku a hlavne ak ide o akné?

Odpoveď znie ÁNO!

Je verejne známe, že jedlo, ktoré jete má vplyv na vašu pokožku. Tu je zoznam, ktorým potravinám by ste sa mali vyhnúť a ktoré naopak pridať do svojho jedálnička.

Potraviny bohaté na živiny má za následok zníženie rizika akné. Hlavným dôvodom je to, že telo dostáva živiny na to aby správne fungovalo.

Medzi takéto potraviny patria: celozrnné obilniny, strukoviny, nespracované ovocie a zelenina. Tieto potraviny pomáhajú udržať zdravú úroveň inzulínu v tele.

Rovnako dôležitý je zinok, vitamín A, vitamín E, ktoré predchádzajú zápalu.

Tmavá listová zelenina, paradajky, čučoriedky, pomaranče, žlté ovocie a zelenina zabezpečujú telu základné vitamíny.

Morčacie mäso, fazuľa, hrášok, oriešky, losos a iné ryby bohaté na tuk dodávajú telu prísun proteínov potrebných na regeneráciu.

Dôležitá je aj voda, ktoré pomáha pokožku hydratovať a dodá jej svieži vzhľad.

Čomu by ste sa mali vyhýbať

Vzhľad pokožky priamo súvisí s hodnotami inzulínu v tele, hlavnú úlohu teda zohráva hladina cukru v krvi. Rýchle zvýšenie hladiny cukru v krvi má za následok zvýšenú produkciu inzulínu a pokožka sa bude mastiť čo je ideálny základ pre vyrážky.

Vyhnite sa týmto potravinám:

Sladkosti a nezdravé jedlo, ktoré obsahuje vysoký obsah spracovaného cukru a sacharidov.

Spracované uhľohydráty ako sú cestoviny, biela ryža, pečivo, cukor. Takéto potraviny spôsobujú zvýšenie hladiny cukru v krvi a telo ich má problém spracovať.

Je potrebné si dať pozor aj na mlieko. Zatiaľ čo vápnik je základ, prílišná dávka môže byť nezdravá. Pozorujte ako bude vaše telo reagovať na mliečne produkty.

Čítajte tiež: