Nafukovačkám odzvonilo. Konečne uvidíte morské dno v plnej kráse

0
3505

Krištáľový kajak

Nazývajú sa Crystal Kayaks (krištáľové kajaky) a vyzerajú ako z rozprávky. Najnovším dovolenkovým trendom sú transparentné kajaky, v ktorých si môžete naplno zažiť panoptikum jedinečných obrázkov mora.

This is essential for a trip like Cassis // See more on the blog (link in bio) . . . #gedition_travel #GEdition_travel_PROVENCE #beautifuldestinations #liveauthentic #travelgram #crystalexplorer #wanderlust #letsgosomewhere #alwaysgo #traveldeeper #lonelyplanet #seethroughkayak #travelessentials #crystalkayak #passionpassport #wildernessculture #tasteintravel #travelawesome #travelstoke #instapassport #bluesea #kayakingadventures

A post shared by G EDITION by Grace Chan (@gedition.co) on

S týmto hravým “vynálezom” prišla firma sídliaca na Floride už v roku 2014, ale nežozala s ním žiadny výrazný úspech. Ten sa dostavil až s videom, ktoré nasnímal dron a ukázal, aké fantastické možnosti v sebe tento malý kajak skrýva. Samozrejme, hneď sa toho chytil Instagram a svetová senzácia bola na svete.

Krištáľové kanoe je celopriehľadné malé plavidlo, postavené s megapevného španielskeho lexanu, čo je materiál používaný na výrobu predných skiel na lietadlá. Je maximálne pevný a nerozbitný. Priesvitný kajak je ľahší ako klasický a pri poškrabaní stačí použiť špeciálnu gumu, ktorú je súčasťou príslušenstva. Kajak je navrhnutý tak, aby bol bezpečný aj pre deti. Má zvýšené bočné steny, ochranné popruhy, mäkké ergonomické sedadlá, posadené oveľa nižšie, aby podporili bezpečné manévrovanie na vode. Vďaka tandemovému sedeniu sa na vodu môžete vydať s inštruktorom alebo s priateľmi. Veslá sú vyrobené z odolného karbonu.

Spoločnosť Krystal Kayak Company už pred pár rokmi vyvinula model, ktorý mal transparentné len dno, ale bolo to stále len 20% toho, čo by bolo možné z celého mora vidieť. Preto sa rozhodli inovovať a vymyslieť kompletne nový model, ktorý by neobmedzoval vo výhľade a dal človeku pocítiť, že je skutočne súčasťou vodnej plochy.

“Pre niekoho, kto v transparentnom kajaku sedí prvý raz, to môže byť nepríjemný pocit, nakoľko sme zvyknutí na uzavreté priestory a toľká otvorenosť môže byť na začiatku desivá. Ale osobne som ešte nevidel klienta, ktorý by si krištálový kajak nezamiloval,” vysvetľuje zakladateľ spoločnosti Brian Maxfield. “Kajak sme navrhli tak, aby bol použiteľný pre každého – dospelých aj deti.”

You can find us somewhere in paradise. Get yours today Crystalkayak.com! #sunset

A post shared by The Crystal Kayak Company (@crystalkayak) on

Krištáľový kajak nie je lacná záležitosť, vyjde vás na 1.499 dolárov. Dobrou správou však je, že spoločnosť intenzívne spolupracuje s hotelmi a letoviskami, takže bude mať v budúcnosti každý možnosť vyskúšať si krištáľovú plavbu na vlastnej koži.

Trúfli by ste si?

Čítajte tiež:

Osem vecí, ktoré robia budúci milionári každý deň, keď sa nikto nepozerá

Jedenásť príznakov, že je vaše dieťa ,,super snímač“ a čo to presne znamená

Rakúsko – na skok do raja

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ