V zošite s detskými omaľovávankami sa objavil Adolf Hitler

0
1702

Omaľovánky s Hitlerom

Amsterdam 6. apríla (TASR) – Holandská maloobchodná sieť Kruidvat sa ospravedlnila po tom, ako nechtiac predávala zošit s omaľovávankami, medzi ktorými figurovala aj postava hajlujúceho nacistického vodcu Adolfa Hitlera so svastikou na rukáve. Po zistení tejto skutočnosti sieť okamžite stiahla inkriminovaný produkt zo svojich regálov.

Zošity boli vyrobené v Indii a zostáva stále nejasné, prečo obsahovali aj kontroverznú omaľovávanku. Jedným z vysvetlení môže byť, že autor danej brožúry Hitlera nepoznal, domnieva sa hovorca belgického vydavateľstva Trifora. Zošit obsahuje aj iné historické postavy vrátane Mandelu, Einsteina či Lincolna, informovala dnes stanica BBC.

„Ide o nepríjemnú zhodu okolností. Kontrolujeme preklady, ale nie všetky vyfarbovacie plochy,“ uviedol hovorca. Holandská sieť pristúpila k opatreniam až po tom, ako sa na sociálnych sieťach začali objavovať pohoršené komentáre šokovaných rodičov detí, ktorým sa zošit dostal do rúk. Kruidvat tvrdí, že brožúra bola v predaji iba pol dňa.

Čítajte tiež:

9 znakov, že jednáte s emocionálnym manipulátorom

Na asteroide postavia mrakodrap, ktorý bude visieť k zemi. Výhľad bude na nezaplatenie