Dámy, takto omladíte pokožku krku o 10 rokov

0
8612

Pokožka na krku je jednou z najtenších na tele a preto je aj miestom, kde sa najskôr objavujú príznaky starnutia. Tu je šesť spôsobov, ako vyriešiť akékoľvek poškodenie tejto delikátnej oblasti, od poškodenia slnkom po ochabnutie pokožky.

Denne sa natierajte opaľovacím krémom

Opaľovací krém je nutný.  Správna ochrana pomôže zabrániť rozpadu kolagénu a tvorbe pigmentových škvŕn. Nezabudnite na boky a zadnú časť krku.

Pokožku hydratujte

Opäť platí, že pokožka na krku je tenšia a má menej olejových žliaz ako iné časti tela, takže jej hydratovanie je kľúčom k hladšej textúre. Siahnite ´po krémoch s peptidmi (ktoré môžu pomôcť spustiť novú tvorbu kolagénu) a aplikujte ich jemným vtieraním smerom nahor od hrudníka po vašu čeľusť.

Chráňte sa počas spánku

Vždy sa zobudíte so zaujímavým lemovaním po bokoch krku? Pred spaním použite silikónovú náplasť aby ste zabránili vráskaveniu pokožky počas spánku. Budete sa budiť s hladším krkom a zabránite ďalším prípadným poškodeniam, ktoré časom vznikajú.


Prečítajte si: Peroxid vie, ako zosvetliť vlasy. Tieto baby to však prehnali na plnej čiare


Zlepšite svoj postoj

Celý  ten čas, ktorý strávime pohľadom na naše telefóny a obrazovky, viedol k vzniku toho, čo teraz nazývame „tech krk“. Najjednoduchším riešením by bolo obmedzenie času, ktorý strávime čumením na obrazovky úplne, ale stačí ak budete mobil či iné zariadenia udržiavať čo najviac na úrovni očí, aby ste predišli zbytočným vráskam.

Zvážte laserové ošetrenie

Stále vidíte jemné línie pozdĺž krku? Možno budete chcieť vyskúšať lasery, ktoré stimulujú prirodzenú reakciu vášho tela na hojenie rán a na podporu rastu kolagénu.

Alebo skúste ultrazvukovú terapiu

Pre hlbšie a tvrdšie línie je lepšia ultrazvuková terapia, čo sa týka nechirurgických zásahov. Schválená liečba FDA využíva teplo produkované cielenými zvukovými vlnami, ktoré idú hlbšie do vašej pokožky a vytvárajú nový kolagén. Účinok je postupný a väčšina pacientov začína vidieť zdvíhací účinok v priebehu troch až šiestich mesiacov po počiatočnej liečbe, takže buďte trpezliví.

Čítajte tiež:

Celulitída: Strašiak, ktorý keď sa raz objaví, nechce nás opustiť

Čo sa stane ak budete jesť banán každý deň

Ako správne zvládnuť odmietnutie