Ak chcete mať kvalitný spánok, toto si odpustite

0
2288

 

Prevraciate sa celú noc? Odpoveď na spánkové ťažkosti nemusí byť v investovaní do nového vankúša alebo pevnejšieho matraca. Namiesto toho sa pozrite do chladničky.

Pokiaľ ide o nápoje a potraviny, ktorým by ste sa pred spaním mali vyhnúť, je zrejmé, že káva a ťažké jedlá sú v zozname na prvom mieste. Ale vedeli ste, že vaše obľúbené štipľavé jedlo môže byť rovnako príčinou vašich problémov?

Pikantné potraviny môžu spôsobiť nepríjemnú kyselinu, čo sa v prípade, že si po jedle idete ľahnúť, môže zhoršiť. Žiaden stres, netreba aby ste sa týchto pikantných jedál navždy vzdali. Stačí ak ich nebudete jesť neskôr ako na obed.

Ďalším, menej prekvapivým dôvodom je cukor. Štúdia zverejnená v časopise Journal of Clinical Sleep Medicine zistila, že potraviny s vysokým obsahom nasýtených tukov a cukru sú spojené s ľahším a menej regenerujúcim spánkom, pri ktorom sa budíte. Dokonca aj horká čokoláda sa môže pochváliť antioxidantmi, ktoré sú pre vás dobré, ale obsahuje aj kofeín a chemickú látku nazývanú teobromín, ktorá je tiež stimulantom – čo nie je ideálne pre sladké zaspávanie.

Takže po akej pochutine môžete pred spánkom siahnuť? Vyskúšajte mandle. Sú plné živín, ktoré pomáhajú ľahšie zaspávať a rovnako podporujú tvorbu serotonínu a melatonínu.

Rovnako mala pravdu aj vaša mama, ktorá vám radila si dať pohár teplého mlieka, je totiž bohatý na tryptofán. Tak sladké sny a kvalitný spánok 🙂

Čítajte tiež:

Chcete byť štastnejší – začnite praktizovať toto

Ak túžite po dobrom spánku, mali by ste žiť v týchto krajinách

Ako sa porozprávať s kýmkoľvek. Zvládnite umenie konverzácie