Ak ste sa prejedli toto určite nerobte

0
992
Ak ste sa prejedli toto určite nerobte
Ohodnoť článok

Čo ak ste sa prejedli

Každý z nás to už zažil. Pri bohatom stole cez sviatky alebo na rodinnej oslave sa nedokázal kontrolovať a poriadne to prehnal s jedlom. Ráno sa zobudil s boľavým bruchom a výčitkami svedomia. Viacerí ľudia reagujú na nezdravý deň nesprávnym spôsobom, ktorý narobí viac škody ako osohu. Ak ste sa prejedli toto sú najhoršie stratégie pri zotavovaní z prejedenia.

54024670 - close-up of man suffering from abdominal or stomach pain feeling distendend and full isolated on white background

Nejete vôbec

Mnohí uvažujú nasledovne: Ak zjem v jeden deň dvojnásobok primeranej dávky kalórií a na druhý deň si nedám nič, spriemeruje sa to. Bohužiaľ, kalorická matematika nie je taká jednoduchá. Keď jete málo, telo sa prepne do módu hladovania, spomalí metabolizmus a vy priberiete ešte viac. Hlad vás navyše možno donúti k ďalšiemu nezdravému náletu na chladničku. Po 24 hodinách bez jedla navyše takmer určite nebudete mať energiu na cvičenie.

Máte prehnané výčitky

Ak sa obviňujete za stravovací prešľap, budete sa cítiť hrozne, čo spôsobí len ďalšie nesprávne jedenie. U perfekcionistov, ktorí sa nevedenia vyrovnať so zjedením ničoho nezdravého, je väčšie riziko, že sa napokon opustia úplne a budú sa prejedať dlhodobo.


Tip redakcie: 6 jednoduchých krokov ako sa stať čokoládovým znalcom


Maškrtíte zvyšky

Dojedanie jedla, ktoré zostalo zo včerajšej hostiny, tiež nie je dobrý nápad. „Jeden koláčik mi neublíži,“ poviete si. Každý deň, počas ktorého jete nezdravo, však priberáte. Nie je správne nadviazať na jeden veľký stravovací prešľap desiatkami menších. Bude potom oveľa náročnejšie vrátiť sa k správnej strave, pretože telo sa prispôsobí na nezdravý režim a po menších zdravých porciách bude vykazovať znaky hladu.

Preženiete to v posilňovni

Deň po prejedení nie je vhodné žiadne intenzívne cvičenie. Obzvlášť opatrný treba byť pri precvičovaní brušného svalstva.

43852676 - fitness woman drinking water from bottle. muscular young female at gym taking a break from workout.

Snažíte sa o „detox“

Biologicky nič také ako „detox“ neexistuje. Niet takej látky, ktorá by skutočne prečistila vaše telo. Tie, ktoré sú dnes populárne, majú veľmi málo kalórií a vyvolajú akurát pocit hladu, čím spomalia váš metabolizmus.

Chcete sa z toho vyspať

Hoci robíte dobre, ak ste sa vyhli náročnému tréningu, pohyb po prejedení predsa len potrebujete. Ak celý deň preležíte pred televízorom, väčšina cukru vo vašom krvnom obehu sa uloží do tukových buniek. Ľahké cvičenie alebo prechádzka so psom spôsobia, že aspoň časť cukru premeníte na energiu.

Prejdete na drastickú diétu

Ďalší nezmysel. Diétu podvedome takmer každý považuje za niečo nepríjemné a hnevá ho, že jedlá delí na dovolené a zakázané. Diéty sú dôvod, prečo tretina ľudí vzdá svoje novoročné predsavzatie schudnúť už vo februári.

Čítajte tiež:

Vaginálny zápach – odborníčka na hormóny radí, ako zistiť, kedy je zdravá

Smútok je v poriadku, nie je potrebné ho vôbec potláčať.

DARPA vyvíja počítače, ktoré by sa mali dať vložiť do ľudského mozgu


Zdroj: http://www.mensfitness.com/nutrition/what-to-eat/worst-way-recover-food-binge

ZANECHAŤ ODPOVEĎ