Karibský ostrov, kde sa dá na pláži hrať so zachránenými šťeniatkami

0
2271

Zachránené šteniatka

Šteniatka na pláži – existuje snáď niečo lepšie? Myslím, že nie!

Existuje lepšia kombinácia ako pláž, bikiny a šteniatka? Ak máte problém s výberom idylického karibského ostrova, možno vás zaujme originálny program so šteniatkami.

37974692 - terrier dog having fun,running , jumping and playing at the beach on summer holidays

Charitatívny spolok Potcake Place, ktorý zachraňuje šteniatka na ostrove Providenciales súostrovia Turks a Caicos, umožňuje turistom brať si na pláž šteniatka. Tie si tak zvykajú na kontakt s ľuďmi, skôr než ich spolok umiestni do stálych domovov.

Adopted an island pup for the day 🔆 Clearly she had a little too much fun in the water

A post shared by Bella Davis (@bella__jasmine) on

Organizáciu založila pred 20 rokmi Jane Parker-Rauwová a v súčasnosti zachraňuje ročne okolo 500 psov. Parker-Rauxová sa rozhodla konať, keď sa presťahovala z Anglicka na ostrov a všimla si, aké množstvi psov bez domova sa potuluje na uliciach.


Tip redakcie: Najrozkošnejšie celebritné zvieratká


V roku 2010 vzala niekoľko šteniatok na prechádzku a uvedomila si, koľko zvierat má v skutočnosti strach z kontaktu s ľuďmi. Tak sa zrodila myšlienka programu, v ktorom turisti i miestni obyvatelia chodievajú von so psíkmi a tie si na nich postupne zvykajú.

Bližšie vysvetlenie poskytla pre portál Buzzfeed: „Krátky kontakt s milými ľuďmi v adopčnom centre i mimo neho dodáva zvieratám istotu, že ľudia sú zväčša dobrí. Videli sme už nespočetne veľakrát na vlastné oči, ako sa plaché šteniatko prekonalo a zmenilo. Je to úžasné. Tieto druhy prechádzok sú podľa nás pre vývoj šteniatok neoceniteľné.“

@potcakeplacek9rescue, I love u

A post shared by Spence Atkins (@spenceatkins) on

V Potcake Place si návštevníci môžu zobrať zvieratá na rannú hodinovú prechádzku po pláži, kým sa stihne zohriať piesok. Ku každému psíkovi dávajú aj špeciálne plážovú tašku s miskou, fľašou vody, nejakými hračkami, maškrtami a vreckami na exkrementy. „Každé šteniatko má na sebe popruhy, obojok a, samozrejme, aj vôdzku, ktorá sa nesmie odopínať,“ vysvetľuje Parker-Rauwová. „Všetkých vždy upozorňujeme, aby so šteniatkami chodili po tieni, nech nedostanú úpal, aby po nich zbierali výkaly, dávali im iba potravu, ktorú dostanú od nás, a zabezpečili, aby psíky netrhali vôdzkou.

Chceme, aby ľudia pochopili, že to nie je iba výlet, ale robíme to predovšetkým pre šteniatka.“

Čítajte tiež:

„Nebezpečný“ fetiš zväzovania spôsobuje zranenia

Ako odhaliť neveru – Dávajte si pozor na tieto príznaky

Smútok je v poriadku, nie je potrebné ho vôbec potláčať.


Zdroj:http://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/caribbean-island-providenciales-turks-and-caicos-potcake-place-play-with-rescue-puppies-dogs-on-a7840916.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ