6 zlozvykov, ktoré by ste si podľa zubára mali odpustiť

0
887

Iste, viete, že starostlivosť o vaše zuby je dôležitá, ale buďte úprimní – koľko krát ste použili zubnú niť? Mysleli sme si…a váš zubár to vie tiež. Týchto 6 veci by ste si podľa zubára naozaj mohli odpustiť.

Prestaňte klamať o zubnej niti

Udržať si zdravé ďasná je finanče dosť náročné. Keď sa vás zubár opýta či pravidelne používate zubnú niť a vy s prehľadom zaklamete, škodíte len sebe a zubára tým vytáčate. Radšej buďte úprimní, ak neviete ako správne zubnú niť používať, zubári vás to naučia. Je to predsa ich práca.

Prestaňte používať domáce bieliace sady

Bieliť zuby pomocou domácich sád je obtiažne a môže mať za následok tmavé škvrny a vážne poškodenie, najmä podráždenie citlivých zubov. Radšej si dohodnite termín u zubára.

Prestaňte si do vody dávať citrón či limetku

Chápeme…voda je nuda. No plátok citróna či limetky obsahuje kyselinu čo pokiaľ ide o zdravie vašich úst, nie je najlepšie. Môže to viesť k zubným kazom, ochoreniu ďasien či dokonca zápachu z úst. Aby ste boli vy aj váš zubár spokojný, držte sa čistej vody.

Prestaňte používať tvrdú zubnú kefku

Tvrdá kefka v kombinácii s prílišným tlakom je hotová katastrofa. Dochádza k oslabeniu skloviny. Aby vaše ďasná a zuby boli zdravé, používajte kefku s mäkkými štetinami.

Používajte elektrickú zubnú kefku

Elektrická zubná kefka umožňuje konzistentnejšie a účelnejšie čistenie. Pri manuálnych kefkách máte sklon k tomu, že niektoré oblasti vyčistíte príliš a iné vynecháte. Okrem toho majú elektronické zubné kefky dvojminútový časovač, takže ste schopní dať každému zubu čo potrebuje.

Žutie tvrdých objektov

To zahŕňa akrylové nechty, perá, ľad a nikdy nepoužívajte zuby na otvorenie vecí.

A hlavne, dodržujte pravidelné prehliadky!

Čítajte tiež:

5 tipov pri hľadaní si práce po 40-tke

Čo je maska pod oči a funguje vôbec

Najefektívnejšie tipy na úľavu od stresu pre INFP ľudí

ZANECHAŤ ODPOVEĎ