4 spôsoby ako zaistiť aby váš vzťah prežil home office

0
1130

Vždy ste chceli tráviť viac času spolu, ale karanténa spôsobená koronavírusom nebolo zrovna to, čo ste mali na mysli. Ponúkame vám návod ako túto situáciu zvládnuť a skutočne si prácu z domu užiť.

Stanovte hranice (a rešpektujte ich)

Nemusíte stavať múr, ale získanie fyzických a emocionálnych hraníc v mieste, v ktorom pracujete povedie k produktívnejšiemu prostrediu. Pomôže to udržať mier a zabráni tomu, aby sa akékoľvek rozhorčenie zmenilo na domácu vojnu.

Stanovte si hranice ohľadom pracovného času tak aby ste sa vedeli plne sústrediť na prácu keď je to potrebné a zároveň ste mohli vypnúť keď cítite, že potrebujete prestávku. Prípadne informujte svojho zamestnávateľa, kedy budete kontrolovať svoje emaily a držte sa ich. Ak rešpektujete svoje vlastné hranice, budú ich rešpektovať aj ostatní ľudia.

To sa týka aj vášho partnera. Ak potrebujete stôl v kuchyni na svoj konferenčný hovor, rezervujte si ho vopred. Radšej pracujete v tichu? Požiadajte svojho partnera aby nosil slúchadlá. Prispôsobenie sa pracovným návykom a tendenciám druhých môže spočiatku vyžadovať určitý kompromis a disciplínu, bude to však znamenať šťastnejší home office pre všetkých.

Dajte partnerovi vedieť svoj plán, na čom a kedy pracujete, časy kedy vás absolútne nesmie rušiť, a čas „mimo prevádzky“, keď sa odhlásite a stretnete sa v kuchyni na kávičku.

Komunikujte

Je veľmi dôležité skutočne vyjadriť, ako sa cítite.

Ak od svojho partnera potrebujete niečo, či už ide o upokojenie alebo sa porozprávať o niečom čo vás na ňom hnevá, dajte mu vedieť. V podstate len preto, že teraz pracujete v dohľadnej vzdialenosti od seba neznamená, že vám číta myšlienky.

Naučte sa upokojiť sa

Veľká časť našej validácie a vlastnej hodnoty môže pochádzať zo zdrojov mimo domácnosti, či už ide o pochvalu od trénera či vášho šéfa alebo objatie od kamaráta. Teraz zažívame sociálne dištancovanie, tieto denné externé dávky pre vaše ego nie sú v ponuke, čo môže viesť k tomu, že sa cítite smutne a ovplyvňuje to aj pracovnú morálku doma s vašim partnerom.

Je kľúčové nájsť spôsoby, ako sa upokojiť či urobiť niečo preto aby sme sa cítili lepšie a pripomínanie si toho čo vás robí šťastným pomocou skrolovania sociálnych médií zvyčajne nepomáha. Zapnite si kurz jogy, upečte koláč počas prestávky na obed alebo utrite poličky, čokoľvek vám pomôže cítiť sa pokojnejšie a pod kontrolou. Nepodceňujte transformačnú silu času, ktorý môžete stráviť sám so sebou.

Doprajte jeden druhému oddych. Urobte si malú prechádzku, alebo si choďte zabehať a dajte partnerovi vedieť aby to nebral osobne. Zachováte si zmysel pre normálnosť a rozmanitosť a budete sa mať o čom s partnerom rozprávať.

Naplánujte si spoločne strávené chvíle

Rovnako ako je potrebný čas osamote, je potrebné aby ste sa plnohodnotne venovali jeden druhému. Naplánujte si spoločné varenie, kvíz, tanečné lekcie, čokoľvek, čo je potrebné na udržanie pikantnosti. Budete sa mať na čo tešiť celý deň.

Využite čas strávený spoločnou prácou a zistite viac o tom, čo vás navzájom trápi, všimnite si partnerov talent a silné stránky a uvidíte ho tak ako to môžu kolegovia.

Čítajte tiež: