4 najvhodnejšie rastliny do domácnosti pre vystresovaných ľudí

0
3069

Cvičenie jógy a pohár vínka funguje u väčšiny ľudí, ktorí potrebujú úľavu od stresu. Nevedia však, že existuje jednoduchší spôsob ako sa ho zbaviť, obklopiť sa zeleňou. Je vedecky dokázané, že práve nasledovné rastliny vám v tom pomôžu.

Mäta

Je super mať po ruke mätu keď kuchtíte, ale táto voňavá bylina ponúka aj úľavu od stresu. Štúdia univerzity Wheeling Jesuit University zistila, že čuchanie mäty znižuje úroveň frustrácie a zvyšuje bdelosť.


Prečítajte si: Poradíme vám ako zvládať stresové situácie


Jazmín

Jazmín je nie len krásny, ale aj krásne vonia. Štúdia uverejnená v Journal of Biological Chemistry zistila, že vôňa jazmínu je rovnako upokojujúca ako válium.

Aloe

Táto rastlina je vhodná na upokojenie popálenín a hydratáciu pokožky. Vedeli ste však, že tiež čistí vzduch od bežných karcinogénov a v noci produkuje kyslík, čo nám pomáha spať lepšie? Nedávna štúdia tiež zaznamenala zníženie depresie u myší.

Levanduľa

Táto voňavá, kvitnúca bylina bola lekársky používaná na upokojenie nervov a pomoc pri depresii po stáročia. Jedna mimoriadne osviežujúca štúdia zistila, že vôňa levandule mala veľký vplyv na zníženie pulzu študentov, ošetrovateľov vystaveným stresu.

Tak vidíte. Namiesto míňania peňazí na kadejaké vonné tyčinky odporúčame zájsť do kvetinárstva a priniesť do domácnosti trošku zdravého života 🙂

Čítajte tiež:

Pravda o pôsobení stresu na plodnosť

Znamenia, ktoré by randiť spolu určite nemali

Cvičenie počas choroby – áno či nie