Recept na šťastie hľadajme na Filipínach

0
2170

O Filipínach ako top dovolenkovej destinácii sa hovorí v posledných rokoch čoraz častejšie. Mnohí z cestovateľov, ktorí tam idú po prvýkrát, sa tešia na biele piesočnaté pláže, prírodu a surfisti aj na dobré vlny. V tomto Filipíny určite nesklamú.

Tí, ktorí tam už boli, vám prezradia ešte jeden dôvod, prečo by ste mali Filipíny navštíviť: ľudia. Filipínci totiž patria medzi najusmievavejší národ juhovýchodnej Ázie.


Tip redakcie: Teraz je najlacnejší čas na dovolenku v USA. Vďačíme za to Trumpovi


Je pravda, že to isté sa hovorí aj o obyvateľoch Thajska. Tí z vás, ktorí ste navštívili obe krajiny, zrejme potvrdíte, že na Filipínach sa teší zo života intenzívnejšie.

Tancuje sa aj na letisku

Dôvodov, prečo je tomu tak, je viacero. Už na letisku budete môcť vidieť, ako veľmi Filipínci milujú hudbu. To, že si ľudia na verejnosti len tak spievajú, pohmkávajú, alebo aj tancujú, je úplne bežné. Bez hudby sa nezaobídu ani v horských dedinkách. Nebuďte preto prekvapení, ak uprostred džungle budete počuť karaoke!

Basketbal v Pandane_001

Za to, že z Filipíncov srší pozitívna energia, môže aj fakt, že sú takmer neustále v pohybe. Basketbal je top šport krajiny a outdoorové ihriská nájdete na Filipínach úplne všade. To, že tyč košov je v podstate kokosový strom s pripevnenou kovovou obručou, nie je na ostrovoch Filipín žiadna výnimka.

Šťastní kresťania

V neposlednom rade Filipíncov robí šťastných aj ich viera. Ako kresťania sú zmierení aj s tými najväčšími tragédiami ako úmrtia blízkych, ničivé tajfúny a strata strechy nad hlavou. Ak o niečo prídu, považujú to za vôľu božiu a sústredia sa skôr na prítomnosť.


Tip redakcie: Čo Aziatky závidia Európankám


Ak sa pýtate, ako sa s týmito veselými ľuďmi, ktorí neustále vtipkujú, dohovoríte, odpoveď je jednoduchá: anglicky. Filipínci v mestách ovládajú perfektnú angličtinu a aj v malých regiónoch s vami radi a ochotne prehodia pár slov, aj keby to mal byť len pozdrav a otázka, odkiaľ ste. Práve táto schopnosť prihovoriť sa cudzincovi robí Filipíncov suverénnymi a veľmi priateľskými.

Filipínci nadovšetko milujú svoju rodinu a často sa vracajú zo zahraničia, kde žili a pracovali, k rodičom alebo aspoň do neďalekého mesta, len aby im boli nablízku. No a posledný dôvod, prečo sa obyvatelia Filipín tešia a usmievajú, je, samozrejme, slnko, ktoré ich zásobuje vitamínom D a podporuje dobrú náladu.

Sedem zbytočností, ktoré si na dovolenku nebaľte

Cesty I. triedy budú devastované viac a viac

V Tokiu padal novembrový sneh prvýkrát za 54 rokov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ