4 najlepšie miesta na novembrový výlet

0
2627

Či už si potrebujete oddýchnuť niekde v teple, alebo si spraviť víkendový pobyt v zaujímavom meste, tieto 4 tipy ponúkajú ideálny spôsob ako minúť vašu zostatkovú dovolenku.

PLAYA DEL CARMEN, MEXIKO

Máte pocit, že pred sviatočným stresom potrebujete oddych na pláži? Potom je predĺžený víkend v Playa del Carmen tým čo hľadáte. November znamená koniec obdobia hurikánov a s minimálnym množstvom zrážok je to ideálny mesiac na využitie takmer perfektného plážového počasia bez davov turistov a vysokých cien. Vyrazte si na pláž, šnorchlovať pri Veľkom Mayskom útese, objavte zvyšky mayského mesta Tulum alebo si po nákupoch doprajte pár drinkov a dobré jedlo v reštaurácií.

Len pár kilometrov južne od Playa sa nachádza Xcaret, obľúbený eko-park predstavujúci kultúru a zvieratá a morský život v regióne. Ideálny pre rodiny.

Kde sa ubytovať

V regióne plnom stredísk vyniká prímorský a ekologický hotel Xcaret Mexico, ktorý sa otvoril koncom minulého roka. Architektúra a dizajn komplexu rozľahlej džungle (a jeho 900 izieb) je inšpirovaný miestnymi tradíciami, umením a kultúrou. Hotel plne využíva výhod, ktoré poskytuje jeho okolie. Len si vyberte pláže, tunely, jaskyne, lanové mosty, zátoky a rieky, na ktorých plujú kajaky alebo paddleboardy. Kúpele Muluk, ponúkajú masáže, starostlivosť o tvár aj telo a balíčky inšpirované miestnou kultúrou. A ak ste nezažili 80 minútovú masáž v jaskyni, neviete o čom je život.

AMSTERDAM, HOLANDSKO

Úprimne, na návštevu Amsterdamu asi neexistuje nevhodná doba, no chladnejšie počasie znamená lacnejšie lety aj ubytovanie. Aj napriek nižším teplotám si môžete plne vychutnať prechádzku hisotrickými štvrťami, plavbu na slávnom kanáli alebo piknik vo Vondelparku. Bez davov turistov budete mať ideálnu možnosť užiť si nočnú návštevu Rjiksmusea, navštíviť dom Anny Frankovej, alebo nakúpiť suveníry na Kalverstraat. Začiatkom mesiaca sa v Amsterdame koná Noc múzeí kedy sú vybrané múzeá v meste otvorené až do druhej rána. Často ponúkajaú rôzne predstavenia, živú hudbu a špeciálne prehliadky.

Kde sa ubytovať

Novootvorený citizenM Amstel Amsterdam spája starú kultúru s modernou. Táto nehnuteľnosť bola prestavaná z jednej z existujúcich funky štruktúr Amsterdamskej školy datovanej do začiatku 20. rokov 20. storočia. Jej korene dopĺňa super moderný takmer futuristický interiérový dizajn. Hotel má 88 izieb pričom každá disponuje nadmerne veľkou postelou. Rovnako v ňom nájdete spoločnú obývačku a spoločné priestory, vďaka ktorým sa ľahko spoznáte s niekým kto tiež možno cestuje sám.

LAS VEGAS, NEVADA A GRAND CANYON

Ak ste niekedy navštívili Grand Canyon v lete, viete, že je plný turistov a počasie je priam horúce. Náročnejší cestujúci vedia, že lepší čas na návštevu tejto nádhery je na začiatku, alebo na konci sezóny. Počas Novembra je teplota ideálna a davy sú riedke. Určite si prenajmite auto a pozrite si nie len Grand Canyon Skywalk, ale aj South Rim. Existujú turistické zájazdy, ktoré vás dovedú do a z kaňonu za jeden deň. Výlety helikoptérou sú tiež možnosťou, najmä ak chcete ušetriť čas a hrať hracie automaty.

Kde sa ubytovať

Našim tipom je NoMad.  Nachádza sa v hlavnej časti, v pešej vzdialenosti od fontán Bellagio a fantastických obchodov v nákupnom stredisku Crystals. Jeho poloha je ideálna a má sofistikovaný, intímny a útulný pocit, plný detailov na každom kroku. Nemusíte chodiť ďaleko, aby ste si dali dobré jedlo. Reštaurácia NoMad sa nachádza na úrovni kasína a ponúka jednu z najlepších kuchýň v okolí.

BAGAN, MJANMARSKO

Najlepšia doba na návštevu Mjanmarska je zimná sezóna, ktorá trvá od novembra do februára. November je ideálny, pretože teploty klesajú, zrážky sa značne znižujú a počet turistov sa rapídne nezvyšuje. Starobylé mesto Bagan je domovom najväčšej zbierky budhistických chrámov. S pamiatkami postavenými medzi 10. a 14. storočím je celé mesto archeologickým náleziskom. November je tiež jedným z najslávnejších mesiacov tejto juhovýchodnej časti Ázie. Koncom obdobia dažďov a budhistického pôstu sa koná niekoľko osláv. V Bagane sa koná sviatok chrámu počas splnu (8. až 11. novembra), ďalším nevyhnutným festivalom je veľkolepý festival vzduchových balonov a festival svetiel (3. až 12. novembra). v Taunggyi, Shan asi 160 kilometrov juhovýchodne od Mandalay.

Kde sa ubytovať

Hotel pri Tharabar Gate, na listnatom pozemku s výhľadom na chrámy a pagody sa nachádza len pár kilometrov od pagody Shwezigon a jeho rozsiahle záhradné vily začínajú na 245 dolárov za noc. Rezort Sanctuary Bagan Thiripyitsaya aj rezort Aye Yar River View sú štvorhviezdičkové hotely na rieke Ayeyarwady v starom Bagane, vďaka čomu sú ideálne miesta na prehliadku archeologických nálezísk. Ak hľadáte ubytovania, ktoré sú ešte lacnejšie, zvážte pobyt v New Bagan. Hotel Yadnarbon Bagan je 3-hviezdičkový hotel, ktorý získava vysoké hodnotenie od návštevníkov a jeho izby majú počas väčšiny víkendov v novembri v priemere za 39 dolárov za noc.

Čítajte tiež: