Záhradné stolovanie – predveďte sa ako super hostiteľ

0
1394

Vonku chutí jednoznačne lepšie. Pozvite svojich blízkych a pohostite ich na terase či v záhrade. Nielen lahodná chuť špecialít urobí tú pravú letnú pohodu. Nezabúdajte, že pekné stolovanie a servírovanie vzbudí u hostí okamžitý dojem.

Pohodlné sedenie je základ

Pohodlný nábytok je zárukou komfortu. Ak práve vyberáte nový záhradný nábytok, dbajte v prvom rade na jeho kvalitu. Ide o vec, ktorá by vám mala slúžiť niekoľko sezón. Na zvážení je typ sedenia – ak chcete vonku stolovať, vyberajte väčšie stoly s kreslami.

Zvoľte si svoj štýl a farby

Vyberte si obľúbené farby a vzory, v záhrade môžete toho skombinovať aj viac ako v interiéri. Neformálne stolovanie v lete si nevyžaduje až také prísne dodržiavanie etikety. Od formálneho stolovania sa líši menším počtom príborov aj pohárov. Taniere a ostatné doplnky zlaďte do jedného štýlu – či už to bude vintage, provence, svieži morský alebo kvetinová romantika je len na vás.

Nezabúdajte ani na príbor. Neekologický plast je už dávno out. Premyslite si, aké menu budete na danú príležitosť podávať. Ak pripravíte grilovacie špeciality v podobe steakov, nezabudnite aj na steakový príbor alebo aspoň na nože.

Zelenina nemôže chýbať nech servírujete čokoľvek. Nechajte vyniknúť jej pestrosť v jednoduchých a pritom sofistikovaných miskách.

Chladené nápoje pre pravé letné osvieženie

Asi budete radšej oddychovať, než stále odbiehať do kuchyne pre ďalšie chladené nápoje. Zriaďte špeciálne miesto na ich servírovanie. Stolíky s vnútornou nádobou na ľad udržia nápoje v chlade a navyše vyzerajú štýlovo. Pripravte aj nápoje, ktoré bežne nepodávate a ponúknite ich hosťom v pekných letných pohároch.  

Doplnky s osobitým čarom

Obrus, vázy, svietniky, kvetináče, servítky… Prečo si pobyt v exteriéri nespríjemniť doplnkami, ktoré bežne používate na dekoráciu v interiéri? Svoje miesto si nájdu aj počas oslavy a posedenia na terase či balkóne.

Viac letných inšpirácií hľadajte na www.kika.sk