Záhradné postele sú štýlovým doplnkom do záhrady alebo terasy

0
8439

Leto sa nezadržateľne blíži a aj keď tomu občas počasie nenapovedá, čakajú nás horúce slnečné dni. Pri predstave celého týždňa v práci, soboty odrobenej v záhrade, či prestavbe domu, je celkom pekné pomyslieť si, že v nedeľu by si mohol človek dopriať skloniť hlavu, ba celého človeka a užívať si pokoj. Nedávno som narazil na záhradný nábytok v štýle, ktorý priam vystihuje potreby moderného človeka a spĺňa úlohu tak trochu vylepšenej záhradnej sieti.

Záhradný nábytok má čoraz väčší význam
V súčasnosti sa do popredia záujmu dostáva ak záhradný nábytok. V minulosti sa priveľký dôraz na nábytkom vybavené záhrady nekládol. Dnes, kedy skôr záhrady zarastajú pekným trávnikom a hriadky s mrkvou a kapustou sa posúvajú ďalej a ďalej od domu, vzniká priestor na rôzne altánky, plošiny, terasy a zabetónované plochy určené na oddych a grilovačky. Poznajú to mnohí majitelia domov a dvorov. Priority a najmä to, čo človek chce a potrebuje, sa skrátka menia. Okrasné kríky, udržiavaný trávnik, niekde bazén, stály gril a posedenie. Do toho sa však prediera aj niečo, čo zatiaľ nie je príliš známe. Záhradná posteľ – to už na počutie znie zvláštne a predsa nič ojedinelé. Druh nábytku slúži na ležanie, oddychovanie a stručne povedané – leňošenie.

Zahradna postel
Zdroj obrázku: zahradnepostele.sk

Záhradné postele ako doplnok aj užívanie si relaxu
Záhradná posteľ má slúžiť na odpočinutie, a tiež užívanie si relaxu v záhrade trochu inak. Ležadlá sú síce stále in, no záhradná posteľ je miesto pre dvoch. Každému mladému páru napadne, čo takáto posteľ ponúka, kiež by zvedavé oči a uši susedy za plotom neboli vždy tak nečakané a nenápadné. Záhradná posteľ je však aj zaujímavým doplnkom na terasu, alebo záhradu. Dokonca sa nebojím tvrdiť, že tie, ktoré som našiel nedávno na internete, sa dajú pokladať za luxusný záhradný nábytok a nakoniec cena hovorí opak. Je pravdou, že totožný sortiment sa pohybuje v Rakúsku v oveľa vyšších sumách a pri pokuse predaja v jednom slovenskom obchode bola cena podobná tej rakúskej, na stránkach, z ktorých pochádzajú tieto fotografie sa zdá byť tento luxus nie až tak nedostupný.

Zahradna posteľ
Zdroj obrázku: zahradnepostele.sk

Zaujímavý dizajn aj funkcia
Pri pohľade na stavbu postelí je jasné, že drevo a textília sa priam dožadujú prostredia prírody, záhrady a trebárs blízkosti bazénu za domom. Hoci treba myslieť na to, že ide o prírodné materiály a takýto nábytok asi nie je vhodné nechávať nonstop v daždi, v jeseni, v snehu v zime, ale nakoniec si možno zaslúži vyššiu starostlivosť a nejakú tú prikrývku. Nie je to len dizajn, ktorý ohúri priateľov, deti. Menšia posteľ ponúka tieň, zatiaľ čo tá väčšia okrem tieňa ponúka ak zážitok podobný na sieť. Na sieť potrebujete dva pevné stoly, stĺpy, alebo pevný plot. Možno vyvrátite strom aj s koreňmi, vytrhnete plot od suseda, ale posteľ si vystačí sama so sebou, nepotrebuje vŕtať a nasmerujete si ju podľa polohy slnka, podľa potreby, počasia. Má to niečo do seba.


Zdroj obrázku:    zahradnepostele.sk

Posteľ ma osobne zaujala. Čo hovoríte na tento zaujímavý spôsob pohodlia vo vlastnej záhrade?