Zabezpečte si dom aj dobrý pocit

0
2476

Burglar At A Window

Nočnou morou každého majiteľa nehnuteľnosti je predstava, že sa jeho majetku zmocní cudzia ruka. Zlé myšlienky pritom odstránite jednoducho – stačí, ak svoj dom zabezpečíte poplašným zariadením či kamerovým systémom. Už nikdy sa nemusíte obávať, čo prinesie ďalšie ráno alebo návrat z dovolenky. Ste totiž dôkladne chránení!

Aké máte možnosti

Keďže doba pokročila, zdokonalili sa aj technológie, ktoré dokážu ochrániť majetok počas vašej neprítomnosti alebo nepozornosti. Svoj domov môžete zabezpečiť kamerovým systémom, ktorý je doplnkom elektronického zabezpečovacieho systému, alebo alarmom, ktorý upozorní na nezvyčajnú situáciu. Poplašné zariadenia sa tešia čoraz väčšej obľube – s rastúcim počtom nehnuteľností rastie aj množstvo „záujemcov“ o váš majetok. Zločinnosť zo sveta nevymizne, o čom hovoria aj štatistiky, preto sa treba patrične brániť. Výhodou moderných poplašných zariadení je, že majú vlastný zdroj napájania, teda vás nesklamú ani v čase výpadku elektrickej energie. Scénka zo zlého amerického filmu nemusí byť aj vaším prípadom…

Electrician fitting an intrusion alarm

Zabezpečovací systém funguje tak, že v priestore vášho domu sú rozmiestnené detektory rôzneho druhu. Môžu reagovať na pohyb, na otvorenie dverí či okien, ale napríklad i na vznik požiaru, záplavy či pri úniku plynu. Ak ste vy alebo vaši blízki, ktorých ste nechali samých doma, v núdzi, k dispozícii máte tlačidlá, ktorými dokážete privolať pomoc.

Ďalšie funkcie zabezpečenia domu

Základom každého elektronického bezpečnostného systému je ústredňa, ktorá plní informačné, bezpečnostné a prípadne aj regulačné funkcie. A pri tých regulačných aj ostaneme. Vedeli ste, že súčasťou vašej elektronickej ústredne môžu byť aj ovládacie či monitorovacie prvky? Teda už nie je reč len o domových kamerách a alarmoch, posúvame sa ešte ďalej, a to smerom k efektivite a praktickosti. Nastavte si zavlažovanie záhrady, kúrenie alebo klimatizáciu v dome, jeho vetranie a kamerový systém. Ovládanie je možné aj na diaľku. Zaujíma vás, čo v čase vašej neprítomnosti robia vaše deti? Zneužite kamery a kedykoľvek zistite, aká je situácia. Ak máte radi vo veciach poriadok a pravidelne sledujete spotrebu energie, vody, tepla, monitorovací systém vám bude skvelou sekretárkou! K týmto, ale aj iným výhodám zabezpečenia domu, sa dostanete u každého dobrého výrobcu, a to bezplatne! Vypracuje vám plán pohybových a magnetických snímačov, ktoré sú už natoľko inteligentné, že rozpoznajú zviera od zlodeja. Samozrejmosťou je tiež bezplatná obhliadka domu.