Z akého materiálu si vybrať sedačku do obývačky?

0
6466

sedacka-do-obyvacky-malibu-sedackybeta.sk

Nie je to ľahká voľba. Sedačka v obývačke býva neustále používaná celou rodinou aj návštevami. Dostáva tak dennodenne zabrať, obzvlášť, ak máte deti. Druhá vec je, že na nej chcete pohodlne sedieť a cítiť sa dobre.

Materiál je tým pádom asi najpodstatnejšia vec po vzhľade sedačky. Viete si ho správne vybrať? Ako sa vyznať v poťahoch sedačiek?

Večný boj: látka vs. koža

Tieto dva materiály sedačiek sú najznámejšie a najpoužívanejšie. Zástancovia jedného väčšinou nemajú pochopenie pre ten druhý tábor. Kam patríte vy?

Látková sedačka

Gauče z bežných látok majú niekoľko základných charakteristík:

  • Sú veľmi pohodlné
  • Ľahko sa prečalúnia, keď sa ošúchajú alebo pretrhnú
  • Ak chcete moderný dizajn, nemusíte meniť sedačku, iba čalúnenie
  • Čistenie záleží od zloženia látky, ale v zásade v ňom nie je problém
  • Pôsobí útulnejšie ako koža, dodáva hrejivý pocit tepla

sedacka-lenny-sedackybeta.sk

Kožená sedačka

Obľúbenci koženej sedačky popierajú to, čo na nej odmietajú ostatní, a to, že v zime dosť chladí a v lete sa môže lepiť na nahé telo. V zásade pre ňu platí:

  • Pravá koža pôsobí luxusne
  • Je veľmi dobre čistiteľná
  • Mala by dlho vydržať
  • Hodí sa aj do formálnejších priestorov (kancelárie, firmy)

Väčšina ľudí si novú sedačku vyberie podľa toho, na akú boli z minulosti zvyknutí. Kto mal dobré skúsenosti s látkovou, inú uprednostňuje nerád. Nechce experimentovať. Podobne je to pri koži. Nie sú to však jediné materiály na trhu. Skúste aj niečo inovatívne.

Alternatívne materiály sedačiek

Máte záujem o koženú sedačku, ale bojíte sa spomínaných negatív ako je chlad na pokožke? Skúste polyuretán. Tento materiál nie je prírodný. Napodobňuje pravú kožu, ale zmierňuje práve jej chlad. Životnosť má však rovnakú ako pravá koža. Mohla by to byť dobrá alternatíva pre menej odvážnych.

Prípadne, ak radi experimentujete a vôbec nie ste na klasiku, skúste nezvyčajné veci. Napríklad ratan. Toto je však naozaj vybočenie z radu a ratanový nábytok v obývačke nie je pre každého.

Radosť z novej sedačky

Nech sa dáte presvedčiť na ktorúkoľvek možnosť, musí sa vám na nej hlavne dobre sedieť. Skúste, či je správne mäkká, alebo naopak tvrdá (podľa preferencií), či je dosť veľká pre celú rodinu a zamyslite sa aj nad jej čistením.

So všetkým vám poradí správny predajca. Najlepší sú tí, ktorí svoje sedačky aj vyrábajú. Najlepšie ich poznajú a majú k nim vzťah. Takže dobrý slovenský výrobca sedačiek je voľba číslo jeden.