Viac ako tisíc ostrovov a domčekov na vodnej hranici USA a Kanady

0
3631

Tisíc ostrovov, Kanada USATisíc ostrovov, alebo v originále The Thousand Islands, je výnimočná lokalita na hraniciach USA a Kanady tvorená neuveriteľným počtom až 1864 ostrovov. Podobných miest s ešte vyšším počtom ostrovov by sme našli aj v iných kútoch sveta, no v tomto prípade môžeme hovoriť o najudržiavanejšiu ostrovmi posiatu lokalitu na svete. Každý je totiž udržiavaný, čistý a tiahnu sa v dĺžke až 80 kilometrov. Miesto sa počíta od rieky Sv. Vavrinca cez jazero Sv. Vavrinca až po jazero Ontario.

Na pohodlné bývanie ako stvorené
Z pohľadu realitného agenta ide o výnimočné pozemky, ktoré lákajú prevažne tých, čo vedia aký je život pri vode, a zároveň chcú izolovanosť a pokoj. Najväčšiu koncentráciu ostrovov nájdete na americkej strane medzi Cape Vincent a Alexandria Bay a na kanadskej strane pri Kingstone a Rockporte. Na to, aby sme mohli kúsok zeme počítať v ich vysokom čísle za ostrov je nutné, aby bol ostrov dostatočne vysoko nad hladinou vody počas celého roka, disponoval aspoň jedným žijúcim stromom a len takýto ostrov je zahrnutý do počtu, prípadne ak je dostatočne veľký, je ho možné obývať.

Tisíc ostrovov

Tisíc ostrovov

Tisíc ostrovov

Tisíc ostrovov

Tisíc ostrovov

Tie najväčšie ostrovy sa stali miestom stavby nádherných zámkov a sídiel, menšie ostrovy sa rozparcelovali a rozdelili medzi honosné sídla, či skromné domčeky v starodávnom štýle. Dá sa hovoriť, že aj ten najmenší ostrov, ktorý neponúka takmer žiadnu záhradu, sa dá využiť na stavbu malého domčeka,ku ktorému vedie jediná cesta. Tá po vode. Zaujímavosťou je, že pod vodou vedie k mnohým budovám kabeláž telefónnej linky a tak nie sú celkom odrzaní od sveta.

Tisíc ostrovov

Od roku 2002 je miesto na zozname UNESCO ako biosférická rezervácia

zdroje: AmusingPlanet | mitickesito.com | vangviet.com/…islands-boldt-castle
flickr.com/…/jwinks/3722195404/
flickr.com/…/jwinks/3722159270/
flickr.com/…/wiless/5084562049/