Bella a Sebastián sa vracajú, v celovečernom filme už aj v kinách

0
2506

Bella a Sebastián, Bonton filmV našich kinách mal nedávno premiéru film, ktorý nás akosi obišiel. Aspoň sme nepostrehli, že slávny príbeh chlapca Sebastiána a divého bieleho psa Belly, sa dočkal nového spracovania. V kinách sa táto 98 minútová snímka objavila 20. februára. Francúzsky Gaumont v spolupráci s producentami a režisérom Nicolasom Vanierom vytvorili film, v ktorom opäť ožila dvojica Bella a Sebastián, zasadený do alpskej prírody v čase II. Svetovej vojny. Pokoj odľahlej lokality, kde žijú ľudia náročným, ale spokojným životom naruší práve vojna, ktorú chlapec vníma inak, pretože sám má celkom iné starosti. Zárukou pekného filmového zážitku môže byť práca niekoľkých scenáristov a samotného režiséra, ktorý precestoval svet, hory, a orientoval sa najmä na ľadovú krajinu, hory a zvieratá. To sa dá následne považovať za akési predurčenie na vedúcu úlohou vo výrobe filmu, ktorý je taktiež veľmi úzko spätý s prírodou v horách a aj so zvieratami.

Hlavná postava má len 7,5 rokov
Celovečerný film sa inšpiroval pôvodným seriálom, starým už pol storočia, len z časti. Režisér nemal veľkú prácu pri výbere lokalít, kde sa bude nakrúcať, pretože mnoho lokalít poznal a tak vedel vybrať tie najideálnejšie miesta. Režiséra nadchol aj prístup 7 a pol ročného Felixa, predstaviteľa Sebastiana, ktorý je pre film ústrednou postavou a výrazná časť príbehu upiera pohľad práve na neho. Vybral si ho režisér na rozsiahlom castingu 2400 detí z užšieho osekaného výberu dvoch stoviek detí. Ďalšou podstatnou postavou je určite pes Bella. Psích hercov mali vybratých troch, no hlavným bola sučka Garfield, ktorá sa objavuje vo všetkých detailných záberoch.

Bella a Sebastián
Príbeh je zasadený do II. svetovej vojny, bontonfilm

Bella a Sebastián
Vybraté miesta pre filmovanie sú naozaj jedinečné, a to aj bez úpravy do minulosti, bontonfilm

Bella a Sebastián
Drsné horské prostredie a predstavenie spôsobu života, bontonfilm

Pôvodný hrdina hrá vo filme taktiež
Predstaviteľ Sebastiána z pôvodného seriálu Mehdi získal úlohu vo filme taktiež. Ušla sa mu postava Andrého, lovca od ktorého Sebastián bude chcieť získať informácie o beštii. Ten sa tak vrátil opäť do príbehu, ktorý pre neho znamenal životnú úlohu a doživotnú nálepku pre pamätníkov seriálu.

Bella a Sebastián
Nakrúcalo sa v troch ročných obdobiach, čo bol zámer, aby vynikla nestálosť prírody, bontonfilm

Bella a Sebastián
Bellu si zahrali traja psy. Najčastejším psím hercom bola sučka Garfield., bontonfilm

Bella a Sebastián
V hlavnej úlohe sa predstavil 7 a pol ročný Félix BOSSUET, bontonfilm

Bella a Sebastián
Herec Théky KARYO hrával najčastejšie záporné postavy, zahral si tu postavu Césara, bontonfilm

Výroba: Clément MISEREZ, Matthieu WARTER, Frédéric BRILLION a Gilles LEGRAND
Produkce: Radar Films, Epithète Films a Gaumont
Réžia: Nicolas VANIER
Hrajú: Félix BOSSUET, Théky KARYO, Margaux CHATELIER, Dimitri STOROGE, Andrea PIETSCHMANN, Mehdi a ďalší.
Prináša BONTON FILM, zdroj foto BONTON FILM