V Turecku si v novom holobyte môžete rovno grilovať

0
1848

Turecké byty a priamo vstavané grilyV Turecku sa stáva v posledných rokoch trendom novostavieb bytov, že už priamo pri stavbe sa počíta s národnou obľubou v grilovaní. Naraziť tak môžete v rôznych oblastiach na pomerne jednoduché riešenie, ktoré by mohlo zaujať aj našich developerov. Krb majú totiž už pri stavbe priamo ako súčasť balkónov a terás. Aj pri vyšších budovách majú bytové jednotky vlastný dymovod riešený tak, aby sa navzájom neovplyvňovali. Vo všeobecnosti ide o murovaný priestor podobný na naše grily na terasách a v reštauráciách.

Grilovanie v Turecku
Grilovanie v Turecku sa berie ako súčasť voľného nedeľného dňa, oslávený v kruhu priateľov alebo rodiny pri dobrom jedle. Grilujú pritom okrem mäsa, mäsových zmesí aj zeleninu.

Grilovanie na Slovensku
Grilovanie patrí aj na Slovensku medzi obľúbené činnosti v kruhu rodiny a priateľov. V bytových podmienkach, ktoré sú stiesnenejšie, než nejaká záhrada, si však taktiež našli grily svoje miesto, hoci len v prenosnej podobe. Tak či onak je grilovanie už niekoľko rokov hit, len susedia nie sú nadšení, keď im výborné vône lezú až do obývačky… alebo keď už susedovi smradíte byt, pozvete ho na kotletku.