Problémy so spánkom môže vyriešiť spálňa podľa feng šuej

1
4834

obr1

Máte problémy so spánkom alebo sa budíte unavený a bez energie? Jedným z dôvodov môže byť zlá energia vo vašej spálni. Problémy so spánkom sa objavujú najčastejšie vtedy, keď sa presťahujete. Nové prostredie či nová posteľ často ovplyvňujú kvalitu nášho spánku. Zlý spánok môže byť dlhodobý problém, a preto ho treba riešiť ihneď. Skúste svoju spálňu zariadiť podľa feng šuej a zistite, či vás táto zmena ovplyvnila. Zriadenie podľa feng šuej vás nemusí stáť vôbec nič a jediné, čo musíte pochopiť, je rozloženie energií a identifikáciu negatívnych faktorov.

 

Posteľ podľa fen šuej je prvým krok za lepším spánkom

Kľúčovým je umiestnenie postele voči dverám. V starej Číne sa mŕtvi ukladali nohami nasmerovanými k dverám. Táto pozícia sa volá pozícia smrti a pôsobí veľmi rušivo na náš spánok. Úplne najideálnejšie je, ak posteľ umiestnite po uhlopriečke od dverí, čiže na opačnú stranu miestnosti. Táto pozícia postele je vhodná najmä preto, lebo nebudete prekážkou pre prúdiacu energiu od okna smerom k dverám a uvidíte každého, kto vstúpi do miestnosti. To vo vás vyvolá pocit bezpečnosti. Posteľ by nemala byť umiestnená ani hneď pod oknom, no ak je to nevyhnutné, nechajte medzi posteľou a oknom priestor minimálne na nočný stolík. Umiestnenie postele je kľúčové pre dobrý spánok a najdôležitejšie je sa vyhnúť energetickým cestám, čo sú miesta, kade prúdi energia. Ako spoznáte energetickú cestu? Sú to miesta, kadiaľ sa najčastejšie pohybujete, napríklad od dverí k oknu.

obr2

Ostré hrany sú vo feng šuej tabu, no televízory tiež

Správne zariadená spálňa by nemala byť preplnená nábytkom či doplnkami. Najlepšie sa vyspíte v takmer prázdnej, jednoducho zariadenej miestnosti, kde vás nebude nič rušiť. Veľký pozor si musíme dávať na nábytok s ostrými hranami nasmerovanými na posteľ. Ostré hrany vysielajú agresívnu energiu na objekt oproti, a tým ho ovplyvňujú. Podľa feng šuej vám môžu dokonca spôsobiť zdravotné problémy. Ak máte v spálni ostré hrany nábytku nasmerované na vašu posteľ, nemusíte nábytok vyhadzovať. Ideálnym riešením sú popínavé izbové rastliny, ktoré svojimi listami zakrývajú ostrú hranu, a tak lámu energiu. Rastliny navyše zútulnia vašu spálňu a zlepšia v nej mikroklímu. Aj tu však platí zlaté pravidlo, že všetkého veľa škodí a nemôžeme to prehnať ani s rastlinami. Rastliny v noci dýchajú kyslík, a ak ich budete mať v miestnosti veľa, môžete sa ráno cítiť unavení z nedostatku kyslíka. Používajte vašu spálňu len ako spálňu a vyhnite sa použitiu zrkadiel. Zrkadlá odrážajú energiu po miestnosti, čo môže pôsobiť stresujúco. Na obrázku nižšie vidíte úplne nevhodné použitie zrkadla v spálni. Zrkadlo oproti posteli je zaručeným receptom na zlý spánok.

obr3

Zo spálne by ste mali vyčleniť aj akúkoľvek elektroniku, nakoľko každé elektronické zariadenie obklopuje magnetické pole, ktoré negatívne ovplyvňuje spánok. Odborníci neodporúčajú ani len mobilný telefón v rovnakej miestnosti, v ktorej spíte. Feng šuej je komplikovaná veda, ktorú si treba dôkladne naštudovať. Dodržte však spomenuté pravidlá a zlepšite kvalitu svojho spánku zo dňa na deň.

1 komentár

  1. a ked máme poschodovu postel a ja spím hore a brat chrápe dole tak čo s tým?
    druhá izba je volná ale tam zase rušia spanie autá lebo je to dost rušná hlavná cesta

ZANECHAŤ ODPOVEĎ