Facebook tlačidlo „dislike“ prichádza vo forme emotikon

0
2281

Šesť rôznych emotikon, okrem tlačidla „like“, vyjadrujúcich rôzne pocity vrátane súcitu je novinkou, ktorú facebook zaviedol a práve testuje.

Emotikonami budete môcť vyjadriť okrem klasického „like“ aj lásku, smiech, dojatosť/šťastie, šok, smútok a hnev.

fbreactions

Facebook takto konečne odhalil svoje riešenie dlhoočakávaného  a žiadaného „dislike“ tlačidla.

Mark Zuckerberg už minulý mesiac nazačil možnosť rozšírenia tlačidla, ktoré sa nachádza pri každom príspevku. Problémom boli hlavne príspevky, pri ktorých ľudia potrebovali vyjadriť skôr súcit. V situáciách, keď sa zverejňovali napríklad prírodné katastrofy bolo nevhodné stlačiť tlačidlo „páči sa mi“.

Veľa ľudí žiadalo od Facebooku, aby pridali aj „dislike“ tlačidlo – čiže tlačidlo „nepáci sa mi to“. Zuckerberg však tejto požiadavke užívateľov facebooku nevyhovel. Dôvodom je možnosť šikany a vyvolanie zlého pocitu. Namiesto toho hľadali riešenie na možnosť vyjadrenia toho, že sú ľudia skôr rozrušení ako negatívni.

facebook-76536_640

Nové možnosti reakcií na príspevky sa objavia na obvyklom mieste tlačidla „like“. Užívatelia budú môcť vidieť, kto ako zareagoval na príspevok na rovnakom mieste, kde mohli doteraz sledovať množstvo „likeov“.

Podľa Techcrunch prvými krajinami, ktoré budú môcť vyskúšať nové emotikony budú Španielsko a Írsko. Írsko bolo vybrané na základe relatívne uzavretých skupín a v Španielsku budú môcť otestovať ako nové emotikony fungujú v krajine s iným jazykom ako angličtina.

ZDROJ: independent.co.uk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ