Tip na výlet na Slovensku: Skalka pri Trenčíne na jesenné odpoludnie

0
2979

obr1

V dnešnej dobe, keď môžeme cestovať prakticky kamkoľvek a kedykoľvek, často zabúdame na to, čo máme doma. Nejeden návštevník Slovenska povedal, že je to nádherná krajina. Na Slovensku máme hory aj údolia, mestá aj lesy, jazerá, no aj lyžiarske vleky. Slovensko je krajina s bohatou históriou, ktorú môžeme sledovať aj na základe krajiny. Najstaršie pútnické miesto na Slovensku sa nachádza pri Trenčíne a je to obľúbené miesto stretávania veriacich. Prídu si tu na svoje nielen veriaci, ale aj športovo založení ľudia, ktorí hľadajú odpočinok v prírode. Čo ponúka Skalka pri Trenčíne a čím vás osloví?

 

Poznajte históriu v športových teniskách!

Skalka pri Trenčíne – najstaršie pútnické miesto na Slovenku –je veľmi vyhľadávaným miestom návštevníkmi každej vekovej kategórie či už veriacich, alebo nie. Územie sa nachádza na kopci s názvom Skalka 218 m n. m., ktorý z južnej strany obmýva koryto rieky Váh a čiastočne vytvára vo svojom meandri záplavové územie. Toto pútnické miesto sa nachádza v pešej dostupnosti z mesta Trenčín a obce Zamarovce, čo ho robí veľmi dostupným na duchovnú či športovú rekreáciu. Najvýraznejším prvkom, ktorý svedčí o ľudskej činnosti v tejto oblasti v minulosti, je gotický kláštor s názvom Malá Skalka, postavený v roku 1224, ktorý momentálne prechádza rozsiahlou rekonštrukciou.

obr2

Ďalej tu nájdeme dvojvežový kostol – Veľkú Skalku, ktorý je zasvätený Sv. Benediktovi. Výrazným prírodným prvkom je okrem členitej geografie Skalky najmä odhalený skalný masív, ktorý sa rozprestiera pod Malou Skalkou a je využívaný najmä rekreačnými horolezcami. V areáli kopca sa taktiež nachádza dnes už zabudnuté archeologické nálezisko CHOCHEĽ – bývalá pevnosť, ktorá sa v dnešnej podobe zachovala len ako odlesnená lúka. Chocheľ rozoznávame len na základe satelitných snímok v severovýchodnej časti záujmového územia.

 

Na Skalke sa môžete modliť, no aj hrať futbal

Skalka pri Trenčíne má vysoký potenciál na prírodnú rekreáciu v spojení s duchovným zameraním tohto miesta. Pútnické miesto je vyhľadávané veriacimi z celého Slovenska, ktorí sem cestujú, aby naplnili svoje presvedčenia, a miestna príroda je vyhľadávaná návštevníkmi, ktorí sem cestujú za prírodou, odpočinkom a športom. Nepochybne veľkou výhodou Skalky pri Trenčíne je jej rýchla a jednoduchá dostupnosť, no aj napriek tomu, v akej blízkosti sa areál nachádza k okolitým sídlam, je to veľmi pokojné, neznečistené miesto a ponúka presne to, kvôli čomu sem prichádzajú ľudia z celého Slovenska, ale aj z bezprostredného okolia.

obr3

Ak neviete kam cez víkend, navštívte Skalku pri Trenčíne. Pešo sa sem dostanete bez problémov z Trenčína za menej ako pol hodinu. Využite rieku Váh na splav či pláž pod Skalkou na opaľovanie. Tí dobrodružnejší si môžu vyskúšať horolezectvo na skalnom masíve, na ktorom stojí kostol. Skalka je ideálny prírodný areál na víkendové pobyty pre rodiny.

Zdroj obrázkov – autor článku.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVoda, ktorá sa dá zjesť
Ďalší článokFacebook tlačidlo „dislike“ prichádza vo forme emotikon
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ