Práca z domu: Ako si zariadiť kanceláriu

0
2647

1

Práca z domu je vysnívaným spôsobom zarábania mnohých ľudí, ktorým každodenná osemhodinová rutina nevyhovuje. O tom, či je práca z domu lepšia, než klasická práca, sa na internete vedie mnoho diskusií a ľudia majú na prácu doma protichodné názory. Každý by chcel predsa pracovať doma, no tí, čo z domu robili, by sa k tomu už nikdy nevrátili. Prečo? Ak patríte k prvej skupine, nechajte sa inšpirovať a zariaďte si domácu kanceláriu, z ktorej môžete pracovať z pohodlia svojho domu. Čo však spraviť pre to, aby ste si prácu z domu udržali a nevrátili sa po pár mesiacoch opäť do klasickej kancelárie medzi ostatných? Čítajte nižšie!

 

Domáca kancelária – čím sa líši od ostatných?

Najväčšou nevýhodou kancelárie doma je izolácia od okolitého sveta. Nestretávate kolegov a vaše pracovné nasadenie môže byť nižšie, nakoľko vás nemá kto motivovať k práci. Mnoho ľudí, ktorí pracujú z domu, tento problém riešia prácou z kaviarní, kde ich bežný ruch motivuje k lepšiemu pracovnému výkonu. Veľmi šikovným riešením je umiestniť do vašej domácej kancelárie množstvo fotografií vašich blízkych aj napriek tomu, že ste doma. Budete mať pocit, že ste obklopení spoločnosťou a nie ste v kancelárií sami. Jednoducho premiestnite niektoré vybrané fotografie z vášho domu či bytu o pár metrov ďalej, do vašej novej kancelárie. Ďalším nevyhnutným riešením, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej kancelárii doma, je rádio. S rádiom vám pôjde čas rýchlejšie a lepšie sa budete cítiť v kancelárií, v ktorej ste sami. Rádio vás pri správnej hlasitosti nebude rozptyľovať a navyše budete v obraze, čo sa deje vonku, vo svete.

2

Kde je najvhodnejšie miesto na zriadenie kancelárie doma?

Najväčšou chybou domácich kancelárií je, že v skutočnosti žiadnu nemáte. Mnohí, ktorí pracujú z domu, nemajú na prácu vyhradené miesto a často pracujú tam, kde si rozložia notebook. Či už v obývačke, spálni, alebo na záhrade. Samozrejme, je dobré z času na čas zmeniť prostredie, no každá domáca kancelária musí mať svoje zázemie a miesto. Miesto, kde budete mať odložené všetky dokumenty, kontakty a nápady. Miesto, kde budete mať na stene veľkú nástenku s vašimi biznis plánmi. Preto je nesmierne dôležité, aby ste kancelárii vymedzili priestor, do ktorého budete chodiť len vtedy, keď budete chcieť pracovať. Či už je to celá miestnosť, alebo len stôl v rohu miestnosti, vždy musí byť jasne vyhradený. Ak budete pracovať na rôznych miestach v byte či dome, budete mať svoje pracovné veci všade. Takýmto štýlom nebudete vedieť mimo práce relaxovať a odpočívať. Prácu si znepríjemníte aj tým, že sa na svoje pracovné zložky budete pozerať stále a aj vtedy, keď už pracovať nebudete. Každá kancelária musí mať preto svoje určené miesto, mimo ktorého budete mat súkromný, nepracovný život. Táto hranica je však veľmi tenká a mnohí si kanceláriu spravia z celého svojho bytu. Potom sa však musíte opýtať samých seba, chcem bývať v kancelárii?

3

Rastliny v kancelárii sú rovnako dôležité ako kolegovia

Zelená farba upokojuje myseľ, no to každý vie. Bohužiaľ, táto znalosť sa neimplementuje v kancelárskom prostredí. Vaša kancelária by mala byť útulná, aby ste sa v nej cítili príjemne. Je dokázané, že rastliny zútulňujú priestory, a teda sú ideálne do kancelárií. Navyše, zelené listy produkujú cez deň kyslík, ktorý osvieži vašu myseľ. Kancelária doma je ideálom, ktorý by si vedel predstaviť každý. Prečo však mnohí po pár mesiacoch hľadajú alternatívy a riešenia, ako z domu vypadnúť aspoň na čas? Vyhraďte kancelárii špeciálne miesto v byte či dome, dajte si do nej dostatočné množstvo rastlín, aby ste sa v nej cítili príjemne, a nezabudnite na rádio a fotografie. Priblížite sa tým veľkým korporátnym kanceláriám a nebudete sa cítiť osamelo. Práca z domu má svoje výhody a týmto spôsobom eliminujete aj jej nevýhody.

4

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTie najlepšie Somlói halušky na Slovensku
Ďalší článokLampa v tvare splnu mesiaca upokojuje svojím tajomným svetlom
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ