Moderná tieniaca technika s vlastnosťami skutočného profíka

0
437

Ak bojujete s oslnením slnka a reguláciou teploty vo vašej nehnuteľnosti, možno by ste mohli zvážiť inštaláciu screenových roliet alebo markízy. Materiálové spracovanie týchto tieniacich techník je tak dokonalé, že vám poskytne na relax v inteiréri i čerstvom vzduchu ideálne podmienky. 

Screenová roleta je dokonalý spôsob, ako znížiť nepríjemné oslnenie interiéru

Či už si chcete užiť sledovanie televízie bez otravného slnečného žiarenia alebo sa pozerať na obrazovku počítača bez žmúrenia, moderné screenové rolety sú skvelým spôsobom, ako znížiť množstvo svetla prerušujúceho vašu prácu alebo zábavu. Či už si vyberiete 1%, 3% alebo 5% priehľadný materiál, látky týchto roliet môžu výrazne znížiť oslnenie slnkom, vďaka čomu budú vaše voľnočasové alebo pracovné aktivity oveľa pohodlnejšie.

Užívate si nádherný výhľad

Jednou z hlavných výhod screenových roliet je, že môžete znížiť slnečné oslnenie bez toho, aby ste si bránili vo výhľade. S rôznymi gramážami priehľadnosti si môžete vybrať, ako je látka priehľadná, a teda aj to, do akej časti výhľadu zakryjete. Okrem toho materiály tmavšej farby zlepšia viditeľnosť cez látku a zároveň pohltia veľa svetla.

Vpúšťate do domu prirodzené svetlo

Screenové rolety aj rovnako kvalitné markízy sú ideálne, ak chcete znížiť oslnenie slnkom a vytvoriť súkromie bez toho, aby bola miestnosť príliš tmavá. Ak chcete, aby bola vaša izba svetlá a vzdušná, aj keď sú žalúzie stiahnuté, vyberte látku svetlej farby. Tóny na báze bielej budú odrážať svetlo do miestnosti, aby vyzerala osvetlenejšia. Vyššie percento priehľadnosti tiež umožní filtrovanie väčšieho množstva svetla cez materiál.

Chránite nábytok

Tak ako vás núti vodný kameň hľadať na trhu do práčky tie najlepšie Bosch náhradné diely, správne zvolená tieniaca technika môže znížiť poškodenie interiérového vybavenia spôsobeného slnkom.

Poškodenie UV žiarením je bežným problémom v miestnostiach s veľkými oknami, dvojitými dverami alebo strešnými oknami. S množstvom slnečného svetla, ktoré zaplavuje miestnosť, môžu pohovky, podlahy, stoly, vankúše a koberčeky vyblednúť alebo sa dokonca znehodnotiť. Je lákavé úplne odcloniť svetlo pomocou štandardných žalúzií alebo závesov, ale polopriehľadná tkanina screenovej rolety alebo markízy vytvára vynikajúcu ochrannú bariéru pre vaše interiérové aj exteriérové vybavenie bez blokovania všetkého svetla. Tak to s nimi vyskúšajte.

Zdroj obrázka: Mariana Serdynska/Shutterstock.com

 Čítajte tiež: