Ekologické balenie zásielok rýchlo a jednoducho

0
692

Udržateľný spôsob života je čoraz obľúbenejší vo všetkých jeho dôležitých sférach. A platí to aj pri obalových materiáloch, ktoré tvorili v minulosti značnú časť nerecyklovateľného odpadu zaberajúceho obrovské miesto na skládkach. Balenie zásielok si vyžaduje nielen obľúbené kartónové krabice, ale aj obalový a výplňový materiál, ktorý nebol vždy ideálny. Dnes je tomu inak a využívanie materiálov šetrných k životnému prostrediu sa stáva predmetom záujmu čoraz väčšej časti spoločností na trhu.

Ak preto chcete svoje zásielky baliť ekologicky aj vy, dá sa to celkom jednoducho. Ekologický baliaci materiál je dostupný v rôznych prevedeniach. Aké máte možnosti?  

Nahraďte plasty papierom

Pri balení zásielok sa dá väčšina plastových obalových materiálov nahradiť papierom. Keďže kartónové krabice sú do veľkej miery recyklovateľné alebo aspoň opakovane použiteľné, nemusíte za ne hľadať ekologickejšiu náhradu. Avšak klasická lepiaca páska sa dá vymeniť za ekologickú papierovú pásku. 

Čo sa týka obalových materiálov, bublinkovú fóliu nahradí baliaci papier. V tomto prípade ale nezabúdajte na výplňový materiál, aby bol tovar uložený v mäkkom a nepohyboval sa v krabici. Na toto sa využíva napríklad výplňový papier alebo kartónová fixačná striž, ktorá je 100% recyklovateľná. Prakticky každá zásielka sa dá zabaliť bezpečne a ekologicky.

Recyklovaný alebo kompostovateľný materiál

Ak sa vám zdá, že papier nedokáže dostatočne ochrániť krehké zásielky, alebo jednoducho uprednostňujete iné materiály, stavte na ekologickejšie náhrady tých obyčajných plastových. Napríklad obľúbené a praktické fixačné telieska FLO-PAK BIO sú vyrobené z prírodného škrobu. Okrem toho, že sú rozpustné vo vode sú aj kompostovateľné. Stále však platí, že výborne ochránia obsah balíka pri otrasoch a nárazoch. Tento materiál je bezprašný, neprenáša pachy a je ľahký.

Za zelenšiu voľbu sa dá považovať aj plast, ktorý je vyrobený z recyklovaných odpadových plastov. Nie je teda nutné úplne sa vzdávať plastových materiálov, ak sa chcete správať zodpovednejšie voči životnému prostrediu. Z recyklovaného plastu sa vyrábajú aj plastové obálky, ktoré sú jednoducho nenahraditeľné ak potrebujete pevný a vodeodolný obal na cenné zásielky. Tovar je takto dokonale chránený a prepravovaný v materiáloch, ktoré myslia na vašu peňaženku aj životné prostredie, čo je základ udržateľného rozvoja.

Zdroj obrázka: Andriana Syvanych/Shutterstock.com

Čítajte tiež: