Čo robiť, ak vám vychádza menštruácia práve na dovolenku

1
10325

Vychádza vám menštruácia práve na dovolenku? Poradíme vám, ako oddialiť menštruáciu.

Poznáte to. Všetko je dokonale naplánované a veci idú ako po masle, keď si uvedomíte, že vám menštruácia vychádza práve na dátum, keď cestujete na dovolenku. Keď si predstavíte, že vás čaká desať hodín strávených v lietadle, obleje vás studený pot. Nezúfajte si však – máme pre vás niekoľko tipov, ako môžete deň D oddialiť.

22061431 - close-up of young woman wearing lingerie holding sanitary pad over white background

Ako oddialiť menštruáciu

 • Musíte vedieť, kedy menštruáciu očakávať. Najjednoduchšie je sledovať svoj cyklus pomocou mobilnej aplikácie. Ak ho máte nepravidelný, budete musieť dátum najbližšej „návštevy“ odhadnúť.
 • Nespoliehajte sa na to každý mesiac. Menštruácia je prirodzená súčasť života každého človeka s maternicou. Každý by sa jej rád zbavil – koho baví pravidelne krvácať a zvíjať sa v kŕčoch? – ale pravda je taká, že menštruácia je signál toho, že vaše telo funguje správne. Nesnažte sa jej zbaviť.
 • Hormonálna antikoncepcia. Väčšina balení obsahuje 21 tabletiek s hormónmi a 7 placebo tabletiek, vďaka ktorým môžete menštruovať. Ak menštruáciu potrebujete oddialiť, jedzte iba aktívne tabletky, až kým nedocestujete do cieľa.

Tip redakcie: Menštruačný kalíšok: Vyskúšala som za vás


 • Nechajte si predpísať noretisterón. Táto tabletka udržuje v tele vysokú hladinu progesterónu, hormónu, ktorého množstvo v tele počas menštruácie klesá.
 • Cvičenie. Fyzické napätie zadrží krvácanie na deň až dva.
 • Bývate s inou ženou. Na rýchlo to zrejme nevybavíte, ale je známe že cykly žien, ktoré spolu žijú v jednej domácnosti sa zosynchronizujú.
 • Schudnite alebo priberte. Zmena telesnej váhy ovplyvňuje aj hormóny. Musíte však začať dostatočne v predstihu.
 • Nejedzte nič štipľavé. A tým myslíme nielen čili, ale aj cesnak či čierne korenie. Všetky korenisté veci zvyšujú obeh krvi, takže ich pred dovolenkou či svadbou radšej vynechajte.
 • Jedzte šošovicu. Tento trik starých materí naozaj funguje. Jedzte ich v akejkoľvek podobe každý deň pred očakávaným dátumom.
 • Pite veľa vody. Ak budete dehydratovaní, vaša menštruácia bude komplikovanejšia a nepríjemnejšia. Vďaka vode bude váš cyklus pravidelnejší a krvácanie miernejšie.
 • Zvládnite svoj stres. Skúste meditáciu, jogu, alebo pravidelné prechádzky. Znížením hladiny stresu v živote dosiahnete pravidelnejší cyklus i schopnosť oddialiť ho.
 • Pite octovú vodu. Do pohára s vodou pridajte tri až štyri lyžice octu. Pitím tohto nie príliš lákavého nápoja dva až trikrát denne si môžete menštruáciu posunúť o tri alebo štyri dni.
 • Jedzte citróny. Nielenže bude vaša menštruácia slabšia, citrón vám pomôže aj s kŕčmi, zápalmi a bolesťou. Pridávajte si ho do vody a výsledky vás určite potešia.
 • Dajte si čaj z malinových listov. Ide o bezpečný spôsob, ako cyklus posunúť o niekoľko dní bez akýchkoľvek vedľajších dôsledkovv.
 • Masírujte si maternicu. Presne tak. Nie vždy máte naporúdzi malinové listy alebo lieky na predpis, preto skúste tento jednoduchý trik. Masážou zmiernite aj kŕče, takže ide o akési dva v jednom.
 • Jedzte mrkvu. Pridajte ich do svojho jedálnička týždeň až dva pred očakávanou menštruáciou a jedzte ich každý deň v akejkoľvek úprave alebo surové.

Čítajte tiež:

Máme pre vás šesť dôvodov, prečo by ženy mali dvíhať činky

Cviky na spodnú časť brucha, a prečo sú obzvlášť dôležité pre ženy

Knižná novinka: Sissi, náhodná cisárovná


Zdroj: http://www.lovepanky.com/women/girl-talk/how-to-delay-your-period 

1 komentár

 1. Schudnite alebo priberte, no to snad nie! To by som fakt neradila. Ako chapem, je to pravda, ale to je celkom hazard so zdravym. Co mne fakt dost pomohlo ked mam bud zaciatok alebo koniec je vypit prasok zelatiny v dvoch deci vody. To menstruciu zastavi na par hodin. Akokolvek blbo to znie, fakt mi to uz dvakrat (z dvoch razov) pomohlo. Poznate? Inak este menstruacny kalisok zevraj sa da vyuzit aj na 10 hodinovy let a aj nejak znizuje intenzitu menzesu (https://zenskakrasa.sk/menstruacny-kalisok/ alebo si proste googlite, teraz o tom hovori asi kazdy blogerka). A inak v lekarni vam daju aj take tabletky na oddialenie menzesu, len ich netreba zneuzivat, lebo je to predsa len chemikalia. A suhlasim aj s citronmi, ale treba ich zacat pojedat tak tri dni vopred 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ