USA: Trump potrebuje prijať 4000 zamestnancov

0
1711

USA: Trump potrebuje prijať 4000 zamestnancov

Washington (TASR) – Budúci prezident Spojených štátov amerických Donald Trump už oznámil mená niekoľkých vysokopostavených členov svojej vlády. Celkovo však musí prijať až 4000 ľudí. Čas má na to do inaugurácie, ktorá bude 20. januára.

Voľné pracovné miesta: 4000 prezidentských zamestnancov. Tieto slová sú veľkými písmenami napísané na oficiálnej stránke nastávajúceho prezidenta greatagain.gov. „Viac ako 4000 politických zamestnancov, z ktorých mnohí zastávajú dôležité vedúce pozície, na budúci rok so zmenou administratívy odíde. Nájsť kvalifikovaných ľudí na zaplnenie týchto voľných miest je obrovská úloha. Je kriticky dôležité, aby federálna vláda efektívne pracovala pre americký ľud,“ píše sa na webstránke.


Tip redakcie: Triky obchodníkov na Vianoce – čo si myslíte, naletíte im?


V texte je ďalej vysvetlené, že pozície v tzv. administratíve (americký výraz pre vládu prezidenta) sú rozdelené na štyri kategórie. Prvou sú prezidentské nominácie, ktoré si vyžadujú schválenie Senátom. Je ich 1212 a patria tam funkcie ministrov, riaditeľov vládnych agentúr či veľvyslancov.

Druhá kategória pozícií si schválenie Senátom nevyžaduje. Patrí tam 353 zamestnancov Bieleho domu a menších federálnych agentúr. Treťou kategóriou sú nekariérne výkonné pozície a v štvrtej kategórií sú pozície ako politickí experti a asistenti.

Oficiálna stránka nastávajúceho prezidenta a viceprezidenta býva spustená vždy po voľbách a je funkčná do inaugurácie. Potom sa oficiálnou stránkou prezidenta a jeho administratívy stáva webová stránka sídla prezidenta, Bieleho domu – whitehouse.gov. Donald Trump použil pri tvorbe názvu svojej prechodnej prezidentskej webstránky heslo svojej kampane Make America Great Again.

Čitaj tiež:

Černobyľ v roku 2016 – ako to vyzerá dnes?

Päť najlepších miest kam sa ísť zabaviť na Slovensku

Sedem tipov ako zabiť nudu