Úsporné a ekologické: Spoznajte vodovodné batérie novej generácie!

0
306

Plánujete kupovať novú vodovodnú batériu do kúpeľne či kuchyne? Nehľaďte len na dizajn, ale aj na technológie a kvalitu materiálov. Aj malé detaily totiž častokrát robia veľké rozdiely v úspornosti a komforte ovládania. Ktoré moderné riešenia určite oceníte i vy?

Praktické termostatické batérie  

Najmodernejším trendom sú termostatické vodovodné batérie, ktoré majú zabudovaný termostat. Ich hlavným benefitom je skutočnosť, že dokážu po dlhú dobu zabezpečiť konštantnú teplotu vytekajúcej vody. A to aj napriek tlakovým či teplotným výkyvom v sústave.

Používanie termostatických batérií je tak veľmi komfortné. Určite oceníte aj to, že prispievajú k úspore teplej vody.

Vedeli ste, že termostatické batérie sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi? Disponujú totiž poistkou proti príliš vysokej teplote. Zamedzujú tak nepríjemnému a nebezpečnému obareniu. 

Prepracovaný obmedzovač prietoku

Prakticky všetky moderné kvalitné vodovodné batérie sú vybavené obmedzovačom prietoku. Ten zabezpečuje maximálnu možnú úsporu a zároveň zachováva požadovanú intenzitu prúdu. Ročne dokáže ušetriť desiatky, veľakrát aj stovky litrov vody!

Už žiadne kvapkanie z kohútika

Kvapkajúci kohútik spôsobuje úplne zbytočné plytvanie vodou. Príčinou tohto javu je obvykle opotrebovaná kartuša, ktorá prepúšťa tekutinu.

Vodovodné batérie novej generácie sú vybavené precízne vyrobenými keramickými kartušami, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou voči neželanému presakovaniu vody.

Bezdotykové vodovodné batérie

Bezdotykové vodovodné batérie vybavené senzorom prítomnosti rúk sa už dávno nepoužívajú len na verejných toaletách. Môžete ich mať aj vo vašej domácnosti! Okrem toho, že znižujú riziko šírenia ochorení, prinášajú ešte jednu veľkú výhodu – vďaka inteligentnej regulácii dokážu ušetriť veľa vody. Sú tak mimoriadne ekologické.

Čítajte tiež: