Rýchly návod ako si efektívne vybrať vhodnú bránu pre vašu nehnuteľnosť

0
223

Pri výbere ideálnej brány pre vašu nehnuteľnosť je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Či už vám ide o zachovanie vášho súkromia, bezpečné prostredie pre deti, zvýšenie estetickej hodnoty vášho majetku a zapadnutie do zvyšku domov vo vašom okolí, správna brána dokáže zázraky s vonkajším priestorom vášho domu. Pred jej výberom by ste sa mali zvážiť nasledujúce faktory.

Zvážte účel brány

Je dôležité načo budete konkrétnu bránu používať a tomu podriadiť aj jej tvar. Ak budete mať jasnú predstavu o tom, prečo si chcete vybrať konkrétnu bránu pre svoju nehnuteľnosť, bude pre vás jednoduchšie prejsť k iným aspektom rozhodnutia. Zvážte rôzne druhy brán, ktoré môžete v budúcnosti ľahko automatizovať.

Plotové brány

Plotové brány sú navrhnuté tak, aby splynuli s vaším plotom. Môžu byť vyrobené z dreva, kovu alebo iných materiálov. Plotové brány je možné prispôsobiť tak, aby ladili so vzhľadom vášho domova. Nemusia poskytovať takú bezpečnosť ako iné typy brán.

Garážové brány

Príjazdové brány sú navrhnuté tak, aby zabezpečili bezpečnosť vášho domova. Môžu byť vyrobené z dreva, kovu alebo iných materiálov. Príjazdové brány je možné prispôsobiť tak, aby zodpovedali vzhľadu vášho domova. Môžu byť drahšie ako iné typy brán.

Na internete dnes nájdete naozaj širokú ponuku, ktorá uspokojí aj tých najnáročnejších. Pre inšpiráciu odporúčame pozrieť si moderné brány od firmy TOP GATES.

Zvážte svoj rozpočet

Brány sa môžu pohybovať v cene od niekoľkých stoviek až po niekoľko tisíc eur. Vyberte si bránu, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu.

Zvážte vzhľad vášho domova

Vyberte si bránu, ktorá doplní štýl vášho domova.

Zvážte úroveň zabezpečenia a súkromia

Vyberte si bránu, ktorá vám poskytne potrebnú úroveň bezpečnosti. Jednoduché alebo priehľadné brány neposkytnú rovnakú úroveň zvýšenej bezpečnosti. Neželaní návštevníci budú odradení od vstupu do domu, ak je brána dostatočne silná už na pohľad.

Zvážte typ brány

Posuvné a výkyvné sú dve hlavné možnosti pohybu pre brány, ktoré je možné zakúpiť. Orientujte sa podľa plochy akú mate k dispozícii.

Okrem mechanizmu otvárania sú ďalším rovnako dôležitým faktorom, materiál, alebo výplne brán.

Dostupné materiály brán

Tepané železo

Je ideálnym riešením pre domy s historickou architektúrou alebo esteticky inklinujúce viac k vznešenosti. Existuje rastúci trend smerom k používaniu kovaného železa pre jednoduché a dvojité krídlové brány.

Oceľové

Pevnosť ocele je bezkonkurenčná. Takáto brána je pevná, trvácna a vyžaduje si malú starostlivosť a je to fantastická alternatíva pre každú bránu.

Hliníkové

Hliník je robustný, odolný a ľahko sa udržiava. Hliníkové brány sú cenovo výhodnejšie ako oceľové brány a sú ľahšie.

Drevené

Drevené brány vyžadujú väčšiu údržbu ako kovové, pretože sa musia častejšie farbiť a sú náchylnejšie na poškodenie vplyvom počasia a škodcov. Bezpečnosť takejto brány je naozaj minimálna.

Sklenené

Brány zo skla majú moderný vzhľad a umožňujú maximum svetla. Keďže je však potrebné sklo čistiť častejšie, ich údržba je náročnejšia. Sklenená brána je rovnako menej odolná ako brána z kovu.

Čítajte tiež: