Fakty o digitálnom marketingu, ktoré treba poznať, ak chcete zvýšiť predaj

0
1061
Zdroj foto: Shutterstock.com

Bez ohľadu na typ podnikania, ktorý prevádzkujete, marketing je nevyhnutnou súčasťou akéhokoľvek biznisu. Aby bol ale úspešný a zaúčinkoval presne tam, kde má, treba k jeho tvorbe pristupovať profesionálne. Začína to u zákazníka, pretože práve ten robí vaše podnikanie úspešným a končí u vhodne zvolenej stratégie.

Internetový marketing je o generovaní návštevnosti z internetu, ktorý zohráva pri získavaní zákazníkov v dnešnom svete obrovskú úlohu.

Ako si však vybudovať kvalitnú návštevnosť svojho webu? Aké faktory by ste mali najviac zvážiť, aby ste z neho získali viac šťavy?

Digitálna agentúra je kľúčová súčasť úspešnej marketingovej taktiky

Až 80 % spotrebiteľov tvrdí, že pred svojím nákupom si robí „veľa“ online prieskumov. Až 40 % online používateľov pri rozhodovaní o kúpe počíta so sociálnymi médiami a 63 % nákupných rozhodnutí zákazníkov ovplyvňujú blogy.

Prezentovať sa z týchto dôvodov v online priestore má teda zmysel. Vizuálny obsah je však kľúčovou súčasťou úspešnej marketingovej stratégie, s ktorej tvorbou vám najlepšie pomôže skúsená digitálna agentúra.

Obsahový marketing je lacnejší, a pritom generuje viac zákazníkov

Obsahový marketing stojí o 62 % menej ako tradičný marketing a generuje približne 3-krát viac potenciálnych zákazníkov. Miery konverzie sú takmer 6-krát vyššie pre používateľov obsahového marketingu ako pre tých, ktorí ho neprijímajú. Možno aj vďaka týmto výhodám až 93 % B2B marketérov využívaj obsahový marketing.

Dôvodom je možno aj to, že „diváci“ si zachovajú 60 % z toho, čo vidia, ale len 20 % z toho, čo čítajú.

Ak si to budete chcieť overiť priamo v praxi, medzi najdôležitejšie metriky používané na meranie úspešnosti takéhoto marketingu patria návštevnosť webových stránok, návštevnosť kľúčových slov, konverzie a hodnotenie SEO či špeciálna PPC reklama.

Správanie zákazníka môžete využiť vo svoj prospech

V úvode sme spomínali, že úspešná marketingová stratégia začína u zákazníka, čo je obrovská výhoda. Jeho správanie je pre nastavenie úspešnej marketingovej kampane dôležité, a ak ho chcete využi v prospech svojej reklamy, treba si ho len pravidelne všímať.

Vedeli ste, že ak má zákazník pozitívnu skúsenosť s vašou spoločnosťou, povie o nej v priemere 15 ľuďom? Alebo to, že priemerní kupujúci si na ceste k nákupu pozrie 11 spotrebiteľských recenzií  a obsah zdieľaný vo štvrtok má najdlhšiu „životnosť odkazu“?

Ak tieto zaujímavé fakty o digitálnom marketingu využijete vo svoj prospech, zvýšenie predaja už nebude len nesplneným snom.

Čítajte tiež: