Ako správne nabiť mobil vie málokto. Toto ničí vašu baterku najviac

0
6791

Ako správne nabiť mobil

Správne nabíjanie mobilov je téma, ktorá nás trápi už jedno celé desaťročie. Samozrejme, za posledných desať rokov samotné batérie v mobiloch prešli podobným vývojom ako naše smartfóny. Už dávno neplatí, že batériu musíte po jej zakúpení 3x po sebe nabiť čo najviac, aby ste zvýšili jej kapacitu, a podobné praktiky, ktoré sme robili na prelome tisícročí. Avšak, čo potrebujú dnešné batérie aby sme zaručili ich najdlhšiu výdrž? Redakcia Zaujímavosti pre vás pripravila zoznam tipov, ako správne nabíjať batériu v mobile.

34215472 - energy concept: female hands using smart phone with low battery

Ako správne nabiť mobil

Najčastejšie chyby, ktoré skracujú životnosť vašej batérie v mobile

  • batériu prebíjate, t.j, nechávate na nabíjačke celú noc
  • batériu nechávate vybiť do úplného dna, až sa mobil vypne
  • prerušujete nabíjanie a batéria sa nikdy nenabije doplna
  • máte počas nabíjania na mobile hrubé obaly, ktoré spôsobujú jej prehrievanie

Ako teda postupovať a ako nabiť mobil správne

Nenabíjajte svoj mobil z 0% na 100%. Ideálne batériu nabite, keď jej energia klesne na 20% nabitia. Stránka pcadvisor.com dokonca neodporúča nabíjať batériu doplna. Ideálne je udržovať jej stav na 80%, ktoré zaručia, že batéria vydrží „živá“ čo najdlhšie. Nabitie z nuly na sto odborníci podľa stránky odporúčajú iba zhruba jeden krát za mesiac, pre jej obnovenie a regeneráciu.

Oveľa dôležitejšie však je, aby ste svoju batériu neprebíjali a to najmä v noci. Je pre ňu fatálne nechať mobil na nabíjačke osem až desať hodín. Batéria sa nabije zhruba za hodinu a pol a zvyšných sedem hodín pod prúdom jej škodí. Tento problém majú však moderné smartfóny vyriešené a nabíjanie jednoducho prerušia, keď je kapacita batérie plná.

V prípade, že sa chystáte mobil dlhšiu dobu nepoužívať, nabite batériu na 50% a odložte ho. Dlhodobo vybitá batéria sa pokazí a stratí schopnosť opätovného nabitia.

Čítajte tiež:

Recenzia: Samsung Tab S3 – bude ťažké nájsť konkurenta

Prečo by ste si nikdy nemali nabíjať mobil na verejnosti

Sekty, ktoré neustále šokujú celý svet svojou absurdnosťou

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokWim Hof na Slovensku. Schlaďte sa v ľade na Ice Party
Ďalší článokSvet prišiel o ďalšiu legendu :(
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.