Zväčšite si záhradu pomocou zrkadiel

1
2239

Najjednoduchšie úpravy sú niekedy tie najefektívnejšie. Zrkadli vytvoria ilúziu priestoru aj v tej najmenšej záhradke.

Kľúčové je správne umiestnenie. Nebojte sa so zrkadlom chodiť hore-dole, až kým nenájdete to pravé miesto, kde sa odrážajú správne veci.  Pozrite sa na priestor z každého uhlu, aj z vnútra domu.

Veľké a ťažké zrkadlá môžete aj oprieť o plot a presúvať ich. Dokonca aj ich jednoduchým naklonením do iného uhla môžete úplne zmeniť ráz toho, čo odrážajú.

Ak napríklad na koniec cestičky smerujúcej do zadnej časti záhrady umiestnite zrkadlo mierne naklonené nadol, cestička sa bude zdať dvakrát taká dlhá.

Alebo zaveste zrkadlo za záhradnú leňošku, ktorá vďaka tomu bude vyzerať dvakrát väčšie a pohodlnejšie. Či narušte pravidelnosť plotu tým, že naň zavesíte niekoľko menších zrkadiel, v ktorých sa bude odrážať obloha a kvety.

Vo veľkých vidieckych záhradách často nájdeme „okná“ do prírody – otvory v plote, ktoré umožňujú výhľad na okolitú prírodu. V mestskej záhrade tento efekt môžete navodiť okrúhlymi zrkadlami.

Použiť síce môžete hocijaké staré zrkadlo, no treba si uvedomiť, že zrkadlá bez špeciálnej povrchovej úpravy si v exteriéri nový zjav dlho neudržia. Vplyvom počasia sa poškodzuje strieborný film a na zrkadle sa vytvoria tmavé fľaky. Ak však takýto ošumelý vzhľad obľubujete, tak máte vyhraté.

Pokiaľ vám to rozpočeť dovoľuje, jednoznačne investujte do zrkadiel z pravého skla. Akrylové panely často pôsobia lacno a ich odraz môže byť vlnitý, čím navodzuje efekt siene zrkadiel. A vy sa predsa vo svojej záhrade nechcete cítiť ako šašo, ale ako kráľ.

Čítajte tiež:


zdroj: https://www.homesandproperty.co.uk/home-garden/gardening/outdoor-mirrors-can-make-small-gardens-appear-bigger-a118811.html

1 komentár

  1. Skutočne efektívne riešenie. O koľko viac paprík, paradajok a uhoriek vypestujem v záhrade vďaka desiatke zrkadiel a koľko teda ušetrím každý týždeň za nákupy potravín v hypermarketoch?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ