Ako zladiť farby. Pozrite si návod a to, ako farby pôsobia na psychiku

1
16295

Neviete ako zladiť farby? Redakcia Zaujímavosti pre vás pripravila jednoduchý návod ladenia farieb. Určite sa vám zíde aj v bežnom živote, v móde ba dokonca aj vo varení. Ladenie farieb je niečo, na čo nemá mnoho ľudí „čuch“ alebo zrak. Našťastie, aj pre tých, ktorí majú talent na iné veci, existuje veľmi šikovná pomôcka, ktorá vám s ladením farieb pomôže.

Ako zladiť farby? Osvaldov kruh to spraví za vás

Takzvaný Osvaldov kruh je veľmi jednoduchý nástroj a pomocník pri ladení farieb. Ako podklad k práci ho dostávajú už žiaci na základných umeleckých školách, no aj odborní dizajnéri vo veľkých firmách. Jeho používanie je úplne jednoduché a všetko čo k nemu budete potrebovať je ceruzka alebo presný zrak. Tento kruh vám pomôže vždy, keď si nebudete istí, ako zladiť farby či už pri zariaďovaní interiéru alebo nákupu oblečenia.

color-theory-01

Ako používať Osvaldov kruh

V prípade, že neviete, ktoré farby spolu ladia a ktoré nie, použite Osvaldov kruh. Je to vynikajúci pomocník zostavený z palety farieb, ktorý vám ukáže, ktoré farby spolu ladia a ktoré nie. Ako ho ale používať? Je to úplne jednoduché. Vyberte si hlavnú farbu, skúsme napríklad žltú. Aká farba však ladí k žltej? Podľa Osvaldovho kruhu je to tá, ktorá je oproti nej. V tomto prípade to teda bude modrá. Vyhnite sa kombinácii farieb, ktoré sú na Osvaldovom kruhu vedľa seba. Kombinácie týchto farieb dobre nevyzerajú.

Ako pôsobia farby na psychiku človeka

Červená vyvoláva agresivitu, no podporuje predaj.

Žltá pôsobí veľmi optimisticky. Pozdvihuje sebavedomie.

Zelená farba upokojuje zmysly.

Modrá pôsobí kreatívne.

Čítajte tiež:

4 veci, ktoré by ste nemali hovoriť niekomu, kto prišiel o prácu

10 tipov, ako si „odalergizovať“ domov

Byt z Ružinova v škandinávskom štýle od ateliéru DOBRÝ INTERIÉR

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHviezdy Hriešneho tanca vtedy a dnes
Ďalší článokAko vybudovať pevné puto vo vzťahu
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.

Comments are closed.