Vďaka týmto trikom zapadnete do každej skupiny

0
3248

Nie každý má ten dar, že sa v akejkoľvek skupine ľudí okamžite stane stredobodom pozornosti. My ostatní sa musíme trochu snažiť, aby sme ostatných zaujali. Toto je desať rád, ktoré vás zbavia obáv, že ľudí nudíte.

  1. Veďte zaujímavý život

Nikto z nás sa nevyhne povinnostiam ako škola či práca, no vo voľnom čase sa môžeme realizovať. Ak nechcete byť obyčajní, nerobte obyčajné, ale zaujímavé veci.

  1. Musí vás to baviť

Nech robíte čokoľvek, nebude to znieť zaujímavo, ak vás to nebaví. Vo vašom rozprávaní totiž bude chýbať nadšenie a ľudia to vycítia.

  1. Nie je to len o slovách

Aj ľudia, ktorí povedia málo, sú často zaujímaví. Dôležitá je totiž aj reč tela a tón hlasu. Nebojte sa pri rozprávaní gestikulovať a dávať najavo energiu.

  1. Vynechajte „small talk“

V prvých minútach stretnutia sa pokojne môžete opýtať „povinné“ základné otázky, no po čase treba prejsť k zaujímavejším témam. Ak budete hovoriť o počasí, ostatných unudíte.

  1. Pýtajte sa

Ľudia veľmi radi hovoria o sebe. Povzbuďte ich a pýtajte sa na ich život.

  1. Počúvajte

Odpovede aj pozorne počúvajte a reagujte. Je nepríjemné, keď si niekto vyleje dušu, no vy ste nedávali pozor, a preto necitlivo zmeníte tému.

  1. Nesiľte to

Nehovorte nasilu len preto, aby ste niečo povedali, ale ozvite sa vtedy, keď naozaj máte chuť. Keď vám nie je do reči, počúvajte.

  1. Pripravte si zopár historiek

Majte po ruke tri zábavné príhody, ktoré sa vám v minulosti osvedčili. Môžete vďaka nim zaujať nových známych, odľahčiť atmosféru či prerušiť dlhšie ticho.

  1. Naučte sa rozprávať príhody

Ak poznáte dobrý vtip, no zle ho poviete, nikto sa nezasmeje. Treba vedieť vytvoriť napätie, no zároveň nehovoriť zdĺhavo. Na tejto schopnosti sa dá pracovať a zlepšovať sa.

  1. Buďte sám sebou

Nebojte sa prejaviť a nesnažte sa svoje zvláštnosti zamaskovať. Práve ony vás odlišujú od ostatných a ste vďaka nim zaujímaví.

 Čítajte tiež:

16 krokov k tomu, aby vás ľudia mali radi

10 rád, ako sa zbaviť nervozity


Zdroj: http://www.lovepanky.com/my-life/better-life/how-to-be-interesting

ZANECHAŤ ODPOVEĎ