Roky, v ktorých dosiahnete svoje finančné vrcholy

1
2399

Zaujíma vás, kedy budete najbohatší, a či to už náhodou nemáte za sebou? Ako na to finančne budete v 25-ke, 40-iatke, alebo 70-ke? Dozviete sa nižšie:

25: Rok, v ktorom míňate najviac peňazí, ktoré nemáte.Ľudia môžu nadmerne míňať bez ohľadu na vek. Ale v priemere sa to najčastejšie deje u dvadsiatnikov. To znamená, že im pomáhajú rodičia, alebo sa zadlžujú. Takéto nadmerné míňanie je nešťastným návykom, ale ani momentálna ekonomická situácia mladým rozhodne nepomáha.

 

40: Rok, v ktorom si kúpite vlastné bývanie. 

Typický záujemca o kúpu nehnuteľnosti má v priemere 40 rokov. Až 42 % ľudí kupujúcich prvé bývanie má medzi 18 a 37 rokmi. Väčšina z nich ale nehľadá bývanie sama. Až 70 % kupujúcich hľadá bývanie s partnerom.

 

40: Rok, v ktorom ženy zarábajú najviac.

Plat ženám stúpa rýchlo až do tridsiatky, kedy začínajú mať deti a následne odsúvajú kariéru na druhú koľaj. Vysokoškolsky vzdelané ženy, ktoré v kariére pokračujú, majú typicky najvyšší plat okolo štyridsiatky.

 

49: Rok, v ktorom zarábajú najviac muži.

Vysokoškolsky vzdelaní muži platovo rastú o dekádu dlhšie ako ženy a najvyšší úspech dosahujú priemerne v 49-tich rokoch.

 

59: Rok, v ktorom vaše úspory môžu dosiahnuť milión.

Stať sa milionárom vyžaduje dôkladné sporenie. To je samozrejme omnoho jednoduchšie, ak máte dobre platenú pozíciu. Ak konzistentne a dôkladne investujete svoje úspory na burze, môžete tento status dosiahnuť.

 

65 – 70: Váš kapitál môže dosiahnuť vrchol.

Váš kapitál môže dosiahnuť vrchol v čase odchodu do dôchodku. V priemere v tomto veku už často ľuďom kapitál klesá. Ale dá sa tomu vyhnúť, ak zo svojich investícií a úspor nevytiahnete za rok viac, než 4 %.

Čítajte tiež:

Ako byť úspešný obchodník. 13 fráz, ktorými si nakloníte zákazníka

10 chýb, ktoré vám bránia zbohatnúť


Zdroj: http://www.businessinsider.com/when-you-earn-the-most-owe-the-most-and-accrue-the-most-wealth-2017-12/#ages-65-70-your-net-worth-is-the-highest-its-ever-been-6

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ