5 tipov ako sa stať oveľa fotogenickejším párom

0
2346

Chcete si spraviť zásnubné fotografie, ale na každom zábere vám niečo vadí? Máme pre vás päť tipov, ako sa z vás a vašej polovičky môžu stať hotoví modeli.

Nepozerajte sa do objektívu, ale jeden na druhého

Ľudia sú pred fotoaparátom často strnulí. Nemusíte si to vôbec uvedomovať, ale je pravdepodobné, že ak budete pózovať, nebudete pôsobiť prirodzene. Pozerajte sa radšej na svoju milovanú či milovaného. Pokojne žartujte, rozprávajte sa, usmievajte sa. Ak poznáte svoju „lepšiu stranu“, natočte sa ňou k fotoaparátu. Väčšina ľudí prejavuje viac emócií na ľavej polovici tváre.

Rozmyslite si, čo s rukami

Platí to, aj keď sa fotíte sami. Ruky si môžete založiť vpredu alebo vzadu, dať si ich do vreciek alebo si jednu dať vbok. Vopred sa o tom dohodnite s partnerom.

Stojte blízko seba

Ak to s rukami nevyjde, alebo proste chcete skúsiť aj niečo iné, pritúľte sa k sebe. Nemusíte sa navzájom rozpučiť – buďte uvoľnení a stavte na letmé dotyky a objatia.

Na selfie nepózujte

Fotogenickosť nemusí znamenať len úsmevy od ucha k uchu. Ide skôr o zachytenie prirodzenosti, radosti a štipky pochabosti. Pri fotení selfie zverte telefón tomu, kto má dlhšiu ruku, a pri stlačení púšte ho jemne uštipnite. To ho zaručene prekvapí a dobre sa spolu pobavíte – na fotke to môže vyzerať super!

Povedzte kamarátovi, nech proste cvaká

Najlepšie zábery sú tie, kde pôsobíte úplne uvoľnene. Ak máte ochotného kamaráta, dajte mu do ruky fotoaparát a povedzte mu, nech vás fotí, čo mu sily stačia. Po čase sa určite všetci uvoľníte a podarí sa aj fotka, po akej ste túžili (aj ak ju budete musieť hľadať medzi desiatkami či stovkami záberov).

Čítajte tiež:

Tieto tri kompromisy zničia váš vzťah

Pridávanie viacerých filtrov súčasne – poznáte pokročilé funkcie Snapchatu

Bývalá šéfkuchárka Gwyneth Paltrow: ,,Nejedia nič a sú na seba veľmi prísni“

 


Zdroj : https://www.purewow.com/family/ways-to-be-a-more-photogenic-couple