Páni, toto všetko treba vedieť ak si dáte spraviť oblek na mieru

0
2535

Oblek na mieru je svätý grál mužskej módy. Ak by ste si radi nechali nejaký ušiť, no neviete, čo od toho čakať, máme pre vás zopár tipov, ako sa u krajčíra necítiť stratený.

  1. Nebojte sa nekonfekčných veľkostí

Na mieru znamená na mieru! Konfekčné veľkosti saka sa napríklad bežne šijú s pásom o 15 cm užším než sú boky. Ak sa však máte vyšportovaný zadok, pokojne môžete potrebovať aj širší spodok saka, aby vás príliš neobopínal.

  1. Vyhrajte sa s látkami

Čím hustejšia je priadza na vlnenom obleku, tým jemnejší bude. Keď však bude číslo privysoké, oblek bude náchylný na natrhnutia. Najistejšie je držať sa na hranici hustoty 120 až 150. Ďalším číslom, na ktoré treba brať ohľad, je gramáž látky. Ak sa veľa potíte, radšej si vyberte látku s gramážou do 255 gramov. Tá je dostatočne ľahká aj na teplejšie dni, no zároveň skvelo vyzerá.

  1. Stehy nadovšetko

Vopred si zistite, či bude oblek na mieru šitý alebo lepený. Druhá možnosť síce pri krajčírskej výrobe nie je bežná, no môže sa vyskytnúť. Od takýchto oblekov ruky preč! Odev na mieru si zaslúži poriadne stehy.

  1. Nie všetko musí byť spravené ručne

Strojov sa, na druhej strane, netreba obávať. Ak pre vás peniaze nie sú problém, môžete si samozrejme, nechať ušiť tzv. bespoke oblek, ktorý je celý šitý ručne a podľa individuálnych požiadaviek klienta. Nič však nepokazíte ani oblekom „made to measure“, ktorý kombinuje šitie na stroji pre vnútorné stehy a ručné šitie pre exteriér obleku.

Čítajte tiež:

Voňavková etiketa aj pre mužov. Ako správne nosiť parfum

Zaplatil 8650 eur za pohárik „vzácnej“ whisky, zistil, že je to podvrh


Zdroj: https://www.mensfitness.com/styleandgrooming/fashion/4-ways-speak-your-suit-maker

ZANECHAŤ ODPOVEĎ